Główny powód nadużyć to agresywny homoseksualizm

Rewolucja seksualna zmieniła naszą kulturę i nikt, nawet duchowni, nie są wolni od konsekwencji tych przemian – pisze abp Charles Chaput na temat przyczyn aktualnego kryzysu w Kościele.

Jego zdaniem byłoby nierozsądne, sądzić, że Kościół jest uodporniony na dysfunkcje społeczeństwa, w którym pełni swoją posługę. „Im bardziej Kościół utożsamia się z jakąś kulturą, tym więcej jej problemów przenika do jego misji” – podkreśla arcybiskup Filadelfii, a zarazem przewodniczący Komisji Episkopatu USA ds. świeckich, małżeństwa, rodziny i młodych.

Odnosząc się do problemu nadużyć, któremu będzie poświęcony kościelny szczyt w Watykanie, wyznał on, iż niewielu znanych mu rodziców uważa, że problem ten jest związany przede wszystkim z klerykalizmem i nadużyciami władzy. Również i te czynniki mogą odgrywać pewną rolę, jednakże w większości znanych nam przypadków główną rolę odgrywał agresywny homoseksualizm i świeccy są tego świadomi – pisze abp Chaput - Ignorowanie oraz lekceważenie tych faktów może udaremnić podejmowane dziś starania o oczyszczenie Kościoła.

Metropolita Filadelfii wyraził też przekonanie, że biskupi powinni być rozliczani ze swych działań w sprawie nadużyć i świeccy powinni w tym odgrywać większą rolę.

«« | « | 1 | » | »»
 • Kata
  18.02.2019 08:07
  Nareszcie jakiś rozsądny głos.
 • Gość
  18.02.2019 08:30
  Szkoda jedynie, że biskup nie zadał sobie pytania, dlaczego tak wielu agresywnych homoseksualistów znalazło się wśród kleru. Dlaczego to środowisko okazywało się tak przyjazne i bezpieczne własnie dla agresywnych homoseksualistów. Z takim podejściem to już widzę wnioski z konferencji watykańskiej. Kościół zwali winę na rewolucję seksualną i gender (to oni, oni, oni są winni, kościół jest w gruncie rzeczy ofiarą) i uroczyście ogłoszą, że Kościół jest z definicji święty i niewinny i doskonały...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9