Życzenia Franciszka na 80. urodziny Kiko Argüello

W ciepłych i osobistych słowach Franciszek złożył 10 stycznia życzenia Kiko Argüello - założycielowi Drogi Neokatechumenalnej z okazji 80. jego urodzin.

„Niech Pan wynagrodzi Ci za wszelkie dobro, które czynisz dla Kościoła. Dzięki niech będą Bogu za to, że Cię wybrał i dzięki za Twoją wierność. Mam nadzieję, że Twoi przyjaciele z Drogi przygotują ci tort z osiemdziesięcioma świeczkami. Pamiętaj o modlitwie za mnie. Niech Jezus Ci błogosławi, a Najświętsza Maryja Panna Cię ochrania. Twój brat, który Cię kocha i podziwia. Franciszek” – napisał papież.

Hiszpański malarz przyjął te słowa z prawdziwym entuzjazmem. Już wczoraj podziękował za skierowane do niego życzenia na zakończenie wtorkowej Mszy w Domu św. Marty. Ojciec Święty wyraził mu wówczas wdzięczność za gorliwość apostolską, z jaką działa w Kościele.

Poprzednie spotkanie papieża z Kiko Argüello odbyło się 5 maja ubiegłego roku, gdy Neokatechumenat świętował na Tor Vergata w Rzymie 50. rocznicę powstania pierwszych wspólnot. Mówiąc o sile głoszenia Ewangelii na Drodze Neokatechumenalnej, Franciszek zwrócił uwagę, że „to nie argumenty mają siłę przekonywania, ale życie, które pociąga; nie zdolność rozkazywania, ale odwaga służby. Wy macie w swoim «DNA» to powołanie do głoszenia, żyjąc w rodzinach, biorąc przykład ze Świętej Rodziny: w pokorze, w prostocie oraz oddawaniu chwały Bogu. Zanieście tę rodzinną atmosferę w wiele miejsc, które doświadczają smutku i gdzie brakuje bliskości” – powiedział Ojciec Święty.

Droga Neokatechumenalna, prowadząca do ponownego odkrycia chrześcijaństwa, jest dzisiaj obecna w 134 krajach na pięciu kontynentach, w tysiącach wspólnot. Powstała w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia na peryferiach Madrytu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6