Franciszek: Niech język serca i dialogu przeważa zawsze nad językiem broni

Papież Franciszek wezwał wiernych na świecie do modlitwy o to, aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem broni. Watykan opublikował we wtorek wideo, w którym papież zaprezentował modlitewne intencje na listopad.

W krótkim orędziu Franciszek powiedział po hiszpańsku: "Wszyscy pragniemy pokoju. A bardziej niż ktokolwiek inny pragną go ci, którzy doświadczają jego braku".

"Możemy używać wspaniałych słów, ale jeśli w naszym sercu nie ma pokoju, nie będzie go też na świecie" - podkreślił papież.

Następnie dodał: "Dzięki zerowej przemocy i stu procentom czułości zbudujemy pokój ewangeliczny, który nie wyklucza nikogo".

"Módlmy się razem o to, aby język serca i dialogu zawsze przeważał nad językiem broni" - wezwał Franciszek.

Watykan ogłosił również, że hasłem 52. Światowego Dnia Pokoju, który będzie obchodzony przez Kościół jak zawsze 1 stycznia, będą słowa: "Dobra polityka służy pokojowi".

"Odpowiedzialność polityczna spoczywa na każdym obywatelu, a szczególnie na tych, którzy otrzymali mandat, by chronić i rządzić. Ta misja polega na ochronie prawa i wspieraniu dialogu między wszystkimi przedstawicielami społeczeństwa, między pokoleniami i kulturami" - podkreślono w wydanej nocie.

W komunikacie są też słowa: "Nie ma pokoju bez wzajemnego zaufania. A pierwszym warunkiem zaufania jest poszanowanie danego słowa".

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 1 2 3 4 5 6