O charyzmacie i pracy apostolskiej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek oraz życiowej drodze sługi Bożej matki Celiny Borzęckiej mówili uczestnicy międzynarodowego sympozjum, które w sobotę 22 września odbyło się w kęckim klasztorze sióstr.
Sympozjum zorganizowane przez ks. dr. Stanisława Cadera i s. Teresę Dorotę Kowalczyk, przełożoną kęckiego klasztoru, było elementem duchowych przygotowań przed wyznaczoną na 27 października w Rzymie beatyfikacją matki Celiny – założycielki zgromadzenia. Od było się w Kętach, szczególnie związanych z jej posługą: tu zbudowała pierwszy klasztor zmartwychwstanek i rozpoczęła pracę wychowawczą. Tu tak że, po latach pracy apostolskiej, spoczęła Celina Borzęcka – najpierw w krypcie przy klasztorze, a obecnie w kościele pw. Świętych Małgorzaty i Katarzyny w Kętach. W tej świątyni sprawowana była pod przewodnictwem biskupa Janusza Zimniaka Msza święta z udziałem uczestników konferencji.
Słowa podziękowań organizatorom sympozjum przesłała przełożona generalna zgromadzenia matka Dolores Stępień, a wszystkich przybyłych gości witała s. Anna Helena Skalik, przełożona prowincji warszawskiej zmartwychwstanek.
– Dziękujemy Ci, Panie, za to, że Celinę Borzęcką, wzór cnót dla dziewic i matek, wdów i za konnic, wyniosłeś do chwały ołtarzy – mówił, otwierając sympozjum biskup Tadeusz Rakoczy, podkreślając wartość tego dziedzictwa, jakie zostawiła zmartwychwstankom i całemu Kościołowi. Po święcone temu dziedzictwu wystąpienia prelegentów zna lazły się w książce „Matka Celina Borzęcka”, w którą można się zaopatrzyć w klasztorze w Kętach.
"Jesteście umiłowanymi córkami i synami Boga, jesteście umiłowanymi dziećmi Maryi".
Jak zwykle na początku nowego roku kalendarzowego spotkał się z ambasadorami w Auli Błogosławieństw.