Tydzień Misyjny z Ojcami Białymi Misjonarzami Afryki

Zostanie misjonarzem jest przede wszystkim odpowiedzią na wezwanie Pana. Jeśli ktoś tego wezwania w swym sercu nie usłyszał, niech się nie zmusza. Ale jeśli ktoś takie wezwanie usłyszy, niech za nim podąża, niech się nie boi, niech się nie boi zaryzykować swego życia, jako misjonarz - o. Jose Maria

Reklama


Jaka przyszłość Kościoła w Algierii?
mowi ojciec Rene Robert, misjonarz z Ghardai w Algierii

Pierwsza motywacją dla kogoś kto chciałby tu przybyć winna być chęć nawiązania kontaktu z ludnością muzułmańską. W momencie gdy wyznawców islamu jest blisko miliard ważne jest aby mieć tę chęć do poznania islamu.

Należy kontynuować rozpoczęte już dzieło wzajemnego zbliżenia się między muzułmanami a chrześcijanami. Bo trzeba też zauważyć pewne gesty ze strony samych muzułmanów jeśli chodzi o kontakt z chrześcijanami, jak choćby apel 138 przedstawicieli środowiska muzułmańskiego adresowany do Watykanu czy też różnego rodzaju inicjatywy mające na celu zbliżenie się tych dwóch religii mające miejsce w Europie. Więcej:.




Misja "Biblioteka"
rozmowa z o. Bonaventurą Mwenda, misjonarzem w Ghardai w Algierii

Algierczycy są bardzo dumni z tego, że są muzułmanami, a ja ze swej strony jestem dumny z tego, iż jestem chrześcijaninem. Należy pamiętać, że naszym celem nie jest nawracanie, jak prawdopodobnie oni nie mają zamiaru nawracania nas. Raczej chcemy pokazać, że mimo różnicy wyznań jest możliwym życie razem i praca razem, dzieląc ze sobą nasze wartości.

Tu w Ghardai mamy bardzo niewielu chrześcijan , naprawdę niewielu, jakieś 15 osób, z których wszyscy to cudzoziemcy i większość to duchowieństwo. Nawet jeśli wciąż większość z tej gromadki to Francuzi , to powoli pojawiają się i inne narodowości – Tanzania, Kongo, Polska, Hiszpania – co tez z kolei jest świadectwem dla lokalnej ludności, że my sami pochodząc z innych krajów i kultur potrafimy żyć razem. Więcej:.




Misja jako spotkanie
rozmowa z o. Felixem Telechea, misjonarzem pracującym w Ghardai

Jedną z najważniejszych rzeczy jest umiejętność życia w dialogu, wzajemnym szacunku, a nawet przyjaźni z ludźmi o innej wierze. Odbywa się to poprzez wspólną pracę, wspólne działanie na rzecz potrzebujących, wspólne zmierzanie ku lepszej przyszłości, niezależnie od wyznawanej wiary.

Naszą misję określiłbym słowem „spotkanie”. Wcześniej mówiono o „życiu razem” , „byciu razem”, pracy na rzecz rozwoju. Ale teraz tym najwłaściwszym określeniem jest właśnie „spotkanie”.

Jeśli młody człowiek chciałby przeżyć doświadczenie znalezienia się w sytuacji, gdzie kultura i wiara są inne od tych, w których on wyrósł, to ważne jest, by być świadomym swoich własnych korzeni, swej własnej tożsamości, a także świadomym tego co mógłbym zrobić dla innych. Więcej:.




W dowód wdzięczności
świadectwo s. Apoline Traore z Burkina Faso

Moje przesłanie do młodych, jest oparte o moje własne doświadczenie – wyjechałam z mojego kraju, dzięki czemu mam wspaniałą okazję do poznania ludzi o innej kulturze, innej religii, innym spojrzeniu na świat.

W ten sposób można poszerzyć swoje horyzonty i nauczyć się akceptować drugiego człowieka, który jest inny. W ten sposób można nauczyć się żyć w braterskiej atmosferze ubogacając się własną różnorodnością. Więcej:.
«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8

Reklama