Zakończył się Amerykański Kongres Misyjny

Posłaniem misjonarzy i animacją misyjną we wszystkich parafiach Santa Cruz zakończył się V Amerykański Kongres Misyjny.

W spotkaniu w Boliwii uczestniczyło 2,5 tys. osób. Gospodarzem kolejnego kongresu w 2023 roku będzie Portoryko.

„W czasie spotkania na nowo przypomniano, że misja Kościoła zaczyna się od głoszenia prawdy o śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa i to ona niezmiennie musi stać w centrum całego nauczania Kościoła” – mówi, podsumowując kongres w Boliwii abp Giampietro Dal Toso. Podsekretarz Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów zauważa, że wśród ochrzczonych potrzeba odnowienia tożsamości misyjnej.

"Na kongresie podjęto też pewne konkretne tematy. Mówiono np. o konieczności większej troski o rodzinę, która w całej Ameryce staje się priorytetowym wyzwaniem dla Kościoła, ponieważ kryzys rodziny także tam jest odczuwalny – mówi Radiu Watykańskiemu abp Giampietro Dal Toso. – Trzeba też większej troski o powołania, życie konsekrowane i kapłaństwo. Warto też podkreślić znaczenie duszpasterstwa biblijnego, które pomoże w pogłębieniu otrzymanej wiary. Kolejny aspekt, na który zwrócono uwagę jest szczególnie bliski Papieżowi Franciszkowi. Chodzi o docenienie pobożności ludowej, tak aby znalazła w Kościele swoje godne miejsce, a jednocześnie została pogłębiona poprzez zdrową katechezę biblijną".

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9