Zachęcam was do dalszego budowania Kościoła proroczego

W Watykanie zakończyło się spotkanie papieża z biskupami chilijskimi.

O godz. 18. 40 tego zakończyło się ostatnie z czterech spotkań Ojca Świętego z 34 biskupami chilijskimi w salonie auli Pawła VI. Na jego zakończenie papież przekazał każdemu z jego uczestników następujący list:

Drodzy bracia w biskupstwie,

Pragnę wam podziękować za przyjęcie zaproszenia, abyśmy razem mogli dokonać szczerego rozeznania w obliczu poważnych wydarzeń, które zaszkodziły komunii kościelnej i osłabiły pracę Kościoła Chile w minionych latach.

W świetle tych bolesnych wydarzeń dotyczących nadużyć wobec małoletnich, władzy i sumienia - zgłębiliśmy ich wagę, a także tragiczne konsekwencje, jakie poniosły w szczególności ofiary. Niektóre z nich osobiście serdecznie prosiłem o przebaczenie, a wy zjednoczyliście się jednomyśnie, stanowczo postanawiając naprawić wyrządzone szkody.

Dziękuję wam za pełną gotowość, za tę którą wszyscy okazali, pragnąc dołączyć i współdziałać we wszystkich zmianach i postanowieniach, jakie będziemy musieli wprowadzić w krótkim, średnim i długim okresie, niezbędnych do przywrócenia sprawiedliwości i komunii kościelnej.

Po tych dniach modlitwy i refleksji, zachęcam was do dalszego budowania Kościoła proroczego, który potrafi umieścić w centrum to co ważne: służbę swojemu Panu w głodnych, więźniach, migrantach, w wykorzystanych.

Proszę, nie zapomnijcie za mnie się modlić. Niech Jezus was błogosławi, a Najświętsza Dziewica ma was w swojej opiece.

W duchu braterstwa

Franciszek

Jak donoszą włoskie media, niewykluczone że jutro o spotkaniu z papieżem poinformują dziennikarzy chilijscy biskupi.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31 1 2 3 4 5