Katolicka poradnia małżeńska ma się otworzyć na gejów, w przeciwnym razie...

Rząd Irlandii grozi zaprzestaniem finansowania katolickiej poradni małżeńskiej, jeżeli ta nie otworzy się na pary tej samej płci.

Poradnia, która jest agencją tamtejszego episkopatu, w ubiegłym roku otrzymała ponad 1,5 mln euro państwowego dofinansowania. Według nowych ustaleń, jeżeli jej usługi nie będą „dostępne dla wszystkich” – może grozić jej zamknięcie. Tak stało się z katolickimi agencjami adopcyjnymi w Wielkiej Brytanii po ogłoszeniu aktu o równouprawnieniu w 2006 r.

«« | « | 1 | » | »»
 • Godzilla
  07.02.2018 22:01
  Zapytam nieco przewrotnie (temat może mniej kontrowersyjny niż związki homoseksualne, ale sporo analogii): Czy Państwa zdaniem poradnia realizującą program leczenia niepłodności metoda naprotechnologii, finansowany przez nasz swojski, polski NFZ, może odmówić leczenia par pozostających w związkach nieformalnych?
 • Eugeniusz_Pomorze_
  08.02.2018 09:09
  Godzillo, NFZ nie jest instytucją kościelną, tylko świecką, więc zgorszenie byłoby mniejsze, ale popatrzmy na sprawę z drugiej strony. Jeśli samo ŚWIECKIE państwo z jakiegoś powodu również wspiera instytucję małżeństwa poprzez śluby cywilne, to dlaczego teraz nagle poprzez jedną ze swych instytucji miałoby finansowo wspierać związki nieformalne, skoro wiadomo, że takie związki już przez sam fakt swego niezformalizowania narażone są o wiele bardziej na rozpad... Myślę, że nawet gdybym był niewierzącym szefem instytucji państwowej, to jednak nie chciałbym wspierać finansowo takiego z zasady BARDZO KRUCHEGO związku, bo w wyniku mojego wsparcia pojawiłoby się w tym związku BARDZO REALNE dziecko, a już na tzw. "starcie", mogłoby się okazać, że jedno z "małżonków" "ma dość tych pieluch, tego niewyspania, tego ciągłego "ryku" dzieciaka"..., i po prostu odejdzie, bo jest... "PRZECIEŻ WOLNĄ OSOBĄ..."... A co z dzieckiem...? Czy instytucja, która taką "wolność" wsparła, teraz mogłaby powiedzieć: "Przecież NIC się nie stało...".
 • Godzilla
  08.02.2018 14:03
  Drodzy Adwersarze, dziękuję za odpowiedzi. Do postawienia takiego pytania skłoniły mnie krążące po internecie informacje o odrzuceniu par pozostających w wolnych związkach z pilotażowego programu leczenia niepłodności metoda NaPro finansowanego przez NFZ. Od razu dwie kluczowe informacje: W opisie programu nie ma żadnej informacji iż pacjenci muszą być małżeństwem, mowa jest wyłącznie o parach. O odrzuceniu z programu pacjenci dowiadywali się w trakcie rozmowy weryfikujacej. Argumentem lekarza miało być chęć postępowania zgodnie z życzeniem twórcy metody, który chce leczyć wyłącznie małżeństwa. Ad rem - zarówno w przykładzie z polskiego poletka, jak i sytuacji w Irlandii mamy do czynienia z prawem stanowionym i jego różnymi interpretacjami. Skoro irlandzka poradnia świadczy usługi małżeństwom, a w myśl ich prawa małżeństwem są również osoby homoseksualne, to w momencie wyłożenia przez państwo środków na leczenie małżeństw obie grupy musza być równo traktowane. Jak słusznie zauważył Tomasz, definicja małżeństwa nie została Irlandczykom narzucona, obecna sytuacja jest wiec wyłącznie konsekwencją głosowania tak, a nie inaczej w referendum. Z tą"naszą" naprotechnologią jest z kolei odwrotnie, myślę że teoretyczne NFZ mógłby zastrzec program dla małżeństw, skoro jednak tego nie zrobił, wykluczanie par nieformalnych jest niezgodne z prawem, nawet jeśli kliniki NaPro (prywatne, oczywiście), rzeczywiście świadczą swoje usługi małżeństwom.
 • JJ
  10.02.2018 05:53
  Tak sie konczy zle pojeta tolerancja, mowienie o tym, ze "katolicy mogliby sie wielu nauczyc od gejow", etc. Zamiast postawic szlban, pokazac wiernym, ze dla grzechu sodomskiego nie ma akceptacji, rozmywa sie i lagodzi wage grzechu. Efekt jest taki, ze wierni sa zdezorientowani, episkopat w Niemczech rozwaza daleko idace ustepstwa wobec homoseksualistow, przekaz Kosciola w tym sprawach kompletnie zagmatwany, a miliony dusz (nierozumiejacych grzechu sodomskiego) pojda zapewne na zatracenie, bo nikt nimi wlasciwie nie pokierowal.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8