Wolność według szermierzy postępu

Panie, Panowie, maski opadły!

Platforma Obywatelska usunęła ze swoich szeregów trzech posłów: Marka Biernackiego, Joannę Fabisiak i Jacka Tomczaka. Za co? Ano wbrew wprowadzonej w tej sprawie dyscyplinie partyjnej zagłosowali za odrzuceniem obywatelskiego projektu ustawy, która wprowadzałaby w Polsce praktycznie niczym nie ograniczoną możliwość zabijania nienarodzonych dzieci. Nad ewentualnym ukaraniem tych, którzy od głosu się wstrzymali albo nie brali w nim udziału debata trwa.

Zastanawiające, prawda? Umoczenie w finansowych przekrętach czy gustowanie w ośmiorniczkach za państwowe pieniądze tak szybkiej i ostrej reakcji władz tej partii nie powoduje. Zdecydowana obrona życia nienarodzonych – już tak. Widać to zdecydowanie większy kaliber partyjnego grzechu. No to teraz już „jasność ma wyborca”.

Gdyby posłowie Platformy Obywatelskiej w poprzedniej kadencji nie odrzucali w pierwszym czytaniu żadnych obywatelskich projektów, można by jeszcze pomyśleć, że to kara za lekceważenie głosu tychże obywateli. Ale skoro do niedawna było inaczej, pójście tym tropem możemy sobie spokojnie podarować.

Reakcja władz PO jednoznacznie też pokazuje, jaki jest prawdziwy stosunek szermierzy postępu do ludzkiej wolności w kwestii posiadania własnego światopoglądu. Tak, nic nie może ludzkiej wolności ograniczać. Precz z wszelkimi więzami! O ile oczywiście człowiek ma poglądy takie jak my. Jeśli myśli inaczej – do ukarania. Natychmiast!

Chwała władzom Platformy Obywatelskiej za tę rewolucyjną czujność. Zaprawdę, godną jakiejś nagrody. Ot, na przykład „Bolszewika Roku”. No jak to dlaczego? Kto lepiej od "czerwonych" wcielał w życie zasadę, że rację mają ci, co wiedzą lepiej? I metody mieli bardziej dopracowane, niż proste wyrzucenie z partii. Ale wszystko przed nami.

A tym trojgu posłów Platformy bardzo dziękuję. Tak, wiem, to nie było ostateczne głosowanie nad ustawą i nie potępiam tych, którzy głosowali inaczej. Ale dziękuję za jednoznaczne świadectwo, że prawo do życia nie może być przedmiotem żadnych układów i targów. Za żadną cenę.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

 • Awa
  11.01.2018 17:31
  W tym głosowaniu brały udział jakieś inne moce niż ludzkie:). Co teraz TVn powie , jak to odkręci?Członkowie Razem Ida jutro pod sejm.Czy nie powinni raczej pod biura posłów PO i Nowoczesnej?
 • 1
  11.01.2018 18:07
  gdy Pitera znalazla rybe wszyscy ja wysmiali.Osmiorniczki tansze od ryby a nawet schabowego,ktory sie zdaje sie Sikorskiemu jako ministowi nalezal?Gdy za zegarek Nowak wylatywal ze wszystkich urzedow i PO Kaczynski nie potrafil wyjasnic 400 tys. na swoim koncie a Hofnan 100 tys. zl.Podobno kolega mu przela ot tak bo sie lubili.To tak gwoli faktow.Poslowie z PO za zgodnie z sumieniem glosowanie polecieli.A jak i teraz i za czym glosowal Kaczynski i wielu poslow PiSu?Radze zobaczyc. A kto poprzednia ustawe antyaborcyjana zablokowal?Przeciez nie krasnoludki.Pan wybaczy ale dal sie Pan nabrac oszustom.Ustawy antyaborcyjnej nie bedzie.Bedzie tylkp zaklamany cyrk wkolo tego.Taki jaki jest wokol ofiar wojen na Bliskim Wschodzie i Afryce.Za,ktorymi jednak PO sie opowiadala.A wiec cos z czlowieczenstwa im pozostalo.I zamiast sklocac jesli rzeczywiscie sie chce ustwe antyaborcyjna przeprowadzic nalezy zrobic inaczej.Wprowadzic czasowy zakaz zabijania plodu do momentu ustalenia przez lekarzy od,ktorego momentu o plodzie mowimy jako o czlowieku.Taki zakaz bedzie obowiatywal wiecznie.
 • Ppp
  12.01.2018 17:14
  Nerwy wynikają nie tyle z kwesti aborcji (jak pójdzie kolejny “czarny protest”, to sprawa upadnie), co z tego, że PO i Nowoczesna dały się głupkowato podejść i przegrały na własne rzyczenie - chociaż wielu posłów PIS głosowało za dalszą pracą nad ustawą komitetu “ratujmy kobiety”.
  Pozdrawiam.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7