Augsburg: konferencja charyzmatyczna „Mehr-Konferenz”

Nieustanna modlitwa i uwielbienie, to motto kolejnej, jedenastej już konferencji organizowanej przez Dom Modlitwy w Augsburgu.

Wg organizatorów w charyzmatycznym spotkaniu w Bawarii od dziś do niedzieli 7 stycznia weźmie udział ponad 10 tysięcy osób z różnych krajów europejskich i różnych wyznań.

„MEHR-Konferenz” – to oficjalna nazwa. Mehr – po niemiecku więcej – więcej Boga, więcej uwielbienia i radości – tak definiują coroczne spotkanie organizatorzy z Domu Modlitwy w Augsburgu, a wśród nich jego założyciel Johannes Hartl. „Chodzi o fascynację Bogiem, fascynację Jego pięknem” stwierdził w wywiadzie dla niemieckiej telewizji ARD. Coroczna konferencja MEHR stawia sobie za cel wspólną modlitwę i spotkanie różnych wyznań chrześcijańskich.

Centralnymi punktami augsburskiej konferencji są nieustanna modlitwa uwielbienia, koncerty chrześcijańskiej muzyki rockowej i pop oraz wykłady dotyczące duchowości. We wcześniejszych edycjach prelegentami byli m.in. kaznodzieja Domu Papieskiego Raniero Cantalamessa OFM CAP i bp Pasawy Stefan Oster SDB. Również w tym roku przewidziana jest codzienna spowiedź i celebracja Eucharystii z udziałem miejscowego biskupa.

Podczas konferencji zaprezentowany zostanie również tzw. „Manifest misyjny”, który zawiera propozycję charyzmatycznej i misyjnej odnowy Kościoła. Napisali go m.in. cysters Karl Wallner i założyciel Domu Modlitwy w Augsburgu Johannes Hartl, główny pomysłodawca i organizator konferencji MEHR.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8