Brazylia: szturm modlitewny i pokuta w intencji ojczyzny

Do modlitwy i postu w intencji Brazylii wzywa Rada Duszpasterska tamtejszego episkopatu.

W związku z przedłużającym się wielopłaszczyznowym kryzysem, jaki ogarnął ten kraj, biskupi pragną zmobilizować cały Kościół, jak też chrześcijan innych wyznań i ludzi dobrej woli, do dogłębnej analizy aktualnej sytuacji i do wspólnej modlitwy. Zalecili, by w diecezjach całej Brazylii modlono się we wszystkich parafiach i wspólnotach przed przypadającym 7 września Świętem Niepodległości.

Do wszystkich wspólnot episkopat rozesłał specjalny list oraz modlitwę do wspólnego odmawiania w intencjach kraju. Warto przypomnieć, że podobna modlitwa, z zachętą, by żarliwie modlić się za Brazylię, była już rozesłana do wszystkich parafii na uroczystość Bożego Ciała.

„Łańcuch modlitwy oraz praktyka pokuty w intencji ojczyzny jest szczególną okazją, aby chrześcijanie wraz z ludźmi dobrej woli, pragnącymi lepszej i bardziej braterskiej, a nie podzielonej Brazylii, wyrazili szczególną jedność – uważa sekretarz generalny brazylijskiego episkopatu. – Potrzebujemy nowej, bardziej etycznej Brazylii oraz polityki o wiele więcej przejrzystej. Nie możemy dochodzić do wniosku, że polityka może być odrzucona. Spodziewamy się, że dzień modlitwy i pokuty pomoże w refleksji nad tą rzeczywistością w sposób bardziej pogłębiony” – dodał hierarcha.

W Dniu Ojczyzny wierni w całej Brazylii będą prosić Boga: „Pomóż nam zbudować kraj sprawiedliwy i braterski. Niech będziemy wrażliwi na potrzeby ludzi słabych i bezbronnych! Niech dialog i szacunek przezwyciężą nienawiść i konflikty! Niech bariery zostaną pokonane dzięki spotkaniu i pojednaniu! Niech polityka będzie faktycznie na służbie ludziom i społeczeństwu, a nie na usługach interesów pewnych ludzi, stronnictw partyjnych czy grup”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10