Ojciec Święty dziękuje Rycerzom Kolumba

Za obronę świętości małżeństwa i za pomoc chrześcijanom na Bliskim Wschodzie.

Pisze o tym watykański sekretarz stanu w przesłaniu na ich doroczną międzynarodową Najwyższą Konwencję, trwającą od 1 do 3 sierpnia w St. Louis w Stanach Zjednoczonych. Kard. Pietro Parolin nawiązuje do jej tematu: „Przekonani o Bożej miłości i mocy”. 

Temat ten wskazuje „źródło wszelkiego życia chrześcijańskiego i misji: nasze przekonanie, że zbawcza miłość Boża pobudza nas do dzielenia się Dobrą Nowiną o zbawieniu ze wszystkimi” – stwierdza watykański sekretarz stanu. Jest ono, jak pisze, podstawą entuzjazmu w ewangelizacji i to ono doprowadziło do założenia Rycerzy Kolumba jako dobroczynnej organizacji katolickiej mężczyzn świeckich. Kard. Parolin podkreśla wdzięczność Papieża za ich „nieustające starania w obronie świętości małżeństwa i godności życia rodzinnego. W adhortacji «Amoris laetitia» Ojciec Święty wiąże zdrową rodzinę ze zdrowym społeczeństwem. Umocnienie wartości rodzinnych przyczyni się do przezwyciężenia ogólnej brutalizacji tkanki społecznej, niepokojącej w nawet najbardziej rozwiniętych społeczeństwach”.

Franciszek dziękuje też Rycerzom Kolumba za wspieranie chrześcijan na Bliskim Wschodzie. „Nikt z nas nie może pozostać ślepy na cierpienia tych, których bratobójcza przemoc i fanatyzm religijny pozbawiły domu lub zmusiły do porzucenia swej starożytnej ojczyzny” – pisze kardynał sekretarz stanu. Zauważa przy tym, że Fundusz Rycerzy Kolumba na rzecz Pomocy dla Uchodźców to wymowny znak solidarności z naszymi braćmi w wierze.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11