Ojciec Święty do więźniów na Jubileusz Miłosierdzia

„Papież pragnął dotrzeć do was w sytuacji, w jakiej żyje każdy z was – powiedział abp Samuel Kleda. – Zachęca on nas wszystkich, byśmy weszli w ducha Roku Miłosierdzia i nawracali się”.

„Mogę was zapewnić, że pamiętam w moich modlitwach o was, a także o waszych krewnych, przyjaciołach i wszystkich, którzy wam towarzyszą na tym etapie życia”. Tak pisze Ojciec Święty do osób przetrzymywanych w centralnym więzieniu Kamerunu New-Bell, które znajduje| się w największym mieście tego afrykańskiego kraju, Duali.

Są tam setki więźniów, którym list Franciszka przekazał 3 września miejscowy metropolita. „Papież  pragnął dotrzeć do was w sytuacji, w jakiej żyje każdy z was – powiedział abp Samuel Kleda. – Zachęca on nas wszystkich, byśmy weszli w ducha Roku Miłosierdzia i nawracali się”.

Radość z papieskiego przesłania wyraził też generalny administrator więzień Kamerunu, który zarządza więzieniem w Duali. Podkreślił on, że personel i więźniowie wspomnianego zakładu karnego zostali tym listem uhonorowani. Nigdy dotychczas czegoś takiego nie otrzymali.

W Roku Jubileuszowym Ojciec Święty pamięta o ludziach pozbawionych wolności nie tylko w Afryce, ale i na całym świecie. 6 listopada przewodniczyć będzie w bazylice watykańskiej obchodom Jubileuszu więźniów.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11