Australia: Kościół zaniepokojony sytuacją uchodźców na Nauru

Raport opublikowany przez australijskie media ujawnia, że w ostatnich latach dochodziło tam do aktów przemocy, napaści na tle seksualnym i samookaleczeń.

Kościół w Australii jest zaniepokojony sytuacją uchodźców, którzy od długiego już czasu przetrzymywani są w obozach przejściowych na wyspie Nauru. Raport opublikowany przez australijskie media ujawnia, że w ostatnich latach dochodziło tam do aktów przemocy, napaści na tle seksualnym i samookaleczeń. Głos w tej sprawie zabrali ostatnio przedstawiciele Katolickiego Biura ds. Emigrantów i Uchodźców oraz Jezuickiego Biura Opieki Społecznej.

O. Mauricio Patenna z Katolickiego Biura ds. Emigrantów i Uchodźców podkreśla, że Kościół będzie zawsze stał na straży poszanowania godności azylantów i że potrzebujący pomocy nie mogą stać się przedmiotem politycznych przetargów. „Kościół katolicki apeluje o natychmiastowe podjęcie działań przez ministra imigracji, Petera Duttona, w celu zmniejszenia cierpienia uchodźców na wyspie Nauru. Obecne stanowisko rządu australijskiego w kwestiach regulacji procesów emigracyjnych jest trudne do zaakceptowania i powinno się zmienić” – powiedział Patenna.

Julie Edwards, dyrektor Jezuickiego Biura Opieki Społecznej, uważa z kolei, że obowiązkowe i nieokreślone w czasie przetrzymywanie osób ubiegających się o azyl w Australii, które często opuszczają swe kraje w obawie przed represjami, jest nieludzkie. Wzywa więc australijski rząd federalny do utworzenia specjalnej komisji, której celem byłoby zbadanie nadużyć i uchybień systemowych, jakie miały miejsce w tamtejszych obozach dla uchodźców w ostatnich latach.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11