Abp Gądecki dziękuje władzom za ŚDM

W imieniu wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki w liście skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy podziękował mu za zaproszenie papieża Franciszka do Polski oraz za udział w uroczystościach ŚDM.

W liście skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy abp Gądecki wyraził wdzięczność "za gościnne i pełne życzliwości przyjęcie Ojca Świętego Franciszka oraz za osobiste świadectwo wiary i wierności tym wartościom, na których ufundowana jest historia Polski".

"Ostatnie dni były wzruszającym świętem młodości i wiary, świętem miłości i przebaczenia; świętem, które każe nam patrzeć ku przyszłości z nadzieją. "Dzięki zaangażowaniu tysięcy osób, w tym wolontariuszy, pracowników instytucji i urzędów - również państwowych i samorządowych - miliony nie tylko katolików i nie tylko Polaków w kraju i zagranicą, stały się częścią tych ważnych i niezapomnianych chwil" - napisał w liście udostępnionym w czwartek PAP abp Gądecki.

Hierarcha zaznaczył, że obecność papieża Franciszka, stojącego na czele ponad miliardowej wspólnoty osób, stała się okazją "nie tylko do promocji Polski na całym świecie, ale również do promocji tych wartości, które są solidną podstawą trwałego pokoju i bezpieczeństwa płynących z Ewangelii".

Przewodniczący KEP w czwartek skierował też listy z podziękowaniami do papieża Franciszka, do premier Beaty Szydło, władz rządowych i samorządowych oraz do wolontariuszy i wszystkich ludzi dobrej woli.

"Pielgrzymka Papieża Franciszka, która zgromadziła łącznie kilka milionów wiernych, nie tylko obywateli polskich, ale i gości z zagranicy, została przygotowana na najwyższym poziomie, zwłaszcza jeżeli chodzi o kwestie logistyczne oraz zapewnienie bezpieczeństwa zarówno papieżowi, jak i wszystkim pielgrzymom" - napisał abp Gądecki w liście do premier Beaty Szydło.

Przewodniczący Episkopatu Polski podziękował za "ofiarną służbę tysięcy osób zaangażowanych w przygotowanie i przebieg wizyty papieskiej". W sposób szczególny podkreślił pracę służb mundurowych: wojska, policji, służb specjalnych, służby zdrowia, straży pożarnej oraz pracowników poszczególnych resortów ministerialnych jak również Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, na czele z minister Beatą Kempą.

Abp Gądecki wyraził też wdzięczność dla premier Szydło za udział w spotkaniach z papieżem i "świadectwo przywiązania do tych wartości, które kształtowały i kształtują oblicze Polski".

"Ostatnie dni były wzruszającym świętem młodości i wiary, świętem miłości i przebaczenia; świętem, które każe nam patrzeć ku przyszłości z nadzieją" - napisał abp Gądecki, dodając, że "dzięki pracy wielu osób miliony nie tylko katolików i nie tylko Polaków, stały się częścią tych ważnych i niezapomnianych chwil".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8