Policja odzyskała skradzione pielgrzymom plecaki

Krakowska policja odzyskała skradzione w trakcie Światowych Dni Młodzieży pielgrzymom z Polski plecaki z cennymi rzeczami. Sprawcami okazali się znani policji mężczyźni trudniący się kradzieżami. Właściciele przesłali policji podziękowania - poinformowała we wtorek małopolska policja.

Do kradzieży doszło w trakcie Światowych Dni Młodzieży. Zmęczeni podróżą pielgrzymi usnęli na Bulwarach Wiślanych, a kiedy się obudzili, zobaczyli że zniknęły plecaki, w których mieli cenne rzeczy i które na czas podróży były ich całym dobytkiem.

Pielgrzymi zgłosili kradzież na komisariacie i poszli zobaczyć przejazd papieża ulicami Krakowa. Kiedy stali w tłumie, jeden z nich zauważył, że poboczem wędruje mężczyzna z jego plecakiem. Podbiegł do policjantów zabezpieczających przejazd papieża.

Policjanci wylegitymowali w sumie trzech mężczyzn, którzy posiadali oba plecaki ze wszystkimi rzeczami pielgrzymów. Okazało się, że są to znani policji krakowianie trudniący się kradzieżami. Twierdzili, że nie są sprawcami kradzieży, a jedynie dostali plecaki na przechowanie od swojego znajomego. Zostali zatrzymani.

Po odzyskaniu plecaków pielgrzymi przysłali policji podziękowanie ze szybkie i sprawne działanie, dzięki któremu mogli kontynuować pielgrzymkę.

Powodzeniem zakończyła się również akcja odzyskania laptopa, skradzionego z jednego z krakowskich hosteli. W skradzionym laptopie zainstalowany był specjalistyczny program, który wysyłał współrzędne miejsca, gdzie w danym momencie się znajduje. Po dwóch dniach właściciel zawiadomił policję, że komputer zalogował się w sieci. Ze współrzędnych wynikało, że znajduje się w rejonie ul. Starowiślnej.

Na zdjęciach z kamery internetowej policjanci wytypowali znanego sobie mężczyznę i w jego mieszkaniu znaleźli komputer. Mężczyzna twierdził, że kupił komputer pod halą Targową. Usłyszał zarzuty paserstwa.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8