Specjalna wiadomość od Jezusa

Po czterech dniach rekolekcji w bazylice Mariackiej Mercy Festival przeniósł się na scenę, ustawioną na Rynku Głównym.

Właśnie tam setki młodych w najbliższych dniach będą przychodzić, by razem z najlepszymi polskimi zespołami chrześcijańskimi wielbić Boga swoim śpiewem. W piątek zagrał dla nich zespół New Life’m.

Nie zabrakło również nauki wygłoszonej przez dominikanów - o. Adama Szustaka i o. Tomasza Nowaka. Jak każde z dotychczasowych spotkań, tak i to rozpoczęli od odczytania fragmentu Ewangelii.

Tym razem była to Ewangelia wg św. Jana, która opowiada, jak faryzeusze przyprowadzili do Jezusa kobietę cudzołożną. Jezus wtedy zaczął rysować palcem po ziemi, a gdy faryzeusze nieustępliwie dopytywali Go, jak mają postąpić z kobietą, odpowiedział żeby rzucił w nią kamieniem ten, który jest bez grzechu. Po tym faryzeusze rozeszli się, a Jezus nakazał kobiecie, by przestała grzeszyć.

Jak wyjaśnił o. Szustak, przyjęto, że tą kobietą była Maria Magdalena. Zauważył też, że zostawiona przez mężczyznę, z którym dopuściła się cudzołóstwa, musiała czuć się bardzo samotna.

- Czasami sobie myślę, że Pan Jezus pisał palcem po ziemi właśnie do niej. Przypuszczam, że mógł tam napisać: "On cię tak naprawdę nie kochał" albo "Jak szukasz miłości gdziekolwiek poza mną, to tak się to kończy" - zauważył dominikanin.

Stwierdził, że to musiała być wiadomość napisana specjalnie dla Marii Magdaleny i dlatego nie ma jej w Ewangelii. Przekonywał również, że Jezus ma specjalną wiadomość dla każdego z nas. Zachęcał również, żeby zgromadzeni na Rynku Głównym młodzi otworzyli się w modlitwie na słuchanie, bo właśnie wtedy Jezus będzie "pisał do nich palcem po ziemi".

- Chciałbym dziś wielbić Boga i podziękować Mu za wszystkich faryzeuszy, bo to oni ją przyprowadzili do Jezusa. Bez nich nie przyszłaby do Niego - zauważył z kolei o. Nowak.

Tłumaczył, że choć oni przyszli, by ją zabić, to paradoksalnie dzięki temu miłosierdzie stało się możliwe. Zauważył też, że choć nie popieramy grzeszników, to wcale nie oznacza, że nie mamy dla nich miłosierdzia. - Zachęcam was wszystkich żebyście pozwolili okazać sobie miłosierdzie - namawiał o. Nowak. Zaproponował też, żeby zebrani tam młodzi pomyśleli o takiej chwili, w której czuli się opuszczeni lub zdradzeni.

- Pomyśl o takiej sytuacji, kiedy wydaje ci się, że jesteś jakby zamknięty w wirującej pralce i nie możesz znaleźć pionu w swoim życiu, a może już dawno nie stoisz prosto. Ale padnij dziś na kolana przed Jezusem, bez względu na to, kto cię tu przyprowadził i patrz na to, co On do ciebie pisze. Jestem pewien, że ta wiadomość brzmi: "Kocham cię, chcę być blisko ciebie, chcę okazywać ci miłosierdzie i chcę wyprostować twoje życie" - zapewniał.

Dzień zakończył się wyjątkowym uwielbieniem, które poprowadził zespół Owca. Nieczęsto w końcu bywa, że na Rynku Głównym rozbrzmiewają pieśni wychwalające Boga, a wśród ludzi tam zgromadzonych zawiązuje się prawdziwa wspólnota.

Mercy Festival rozpoczął się w poniedziałek 18 lipca od rekolekcji prowadzonych przez dominikanów. Zakończy się natomiast w niedzielę 24 lipca. Każdego dnia słowu o. Szustaka i o. Nowaka towarzyszyła będzie równie natchniona muzyka takich zespołów jak New Life’m, Owca, Exodus 15 czy niemaGOtu.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9