Normy bezpieczeństwa w Brzegach spełnione

W Brzegach zostały spełnione wszystkie normy bezpieczeństwa; przygotowano podejścia na tory kolejowe, autostradę, a także przez strumienie przecinające tą miejscowość. Ogrodzone zostało też znajdujące się tam żwirowisko - mówi PAP szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Na Campus Misericordiae w Brzegach koło Wieliczki odbędzie się nocne czuwanie młodych oraz Msza kończąca Światowe Dni Młodzieży. Papież Franciszek ogłosi tam miejsce i datę kolejnych ŚDM.

Szef MSWiA podkreślił w rozmowie z PAP, że przygotowanie i zabezpieczenie miejsca spotkania z papieżem i Mszy w Brzegach trwało kilka miesięcy. "To była decyzja podjęta przez organizatora, a więc przez kurię krakowską, że właśnie tam odbędzie się ta główna Msza Święta podczas pielgrzymki papieża Franciszka. Wykonano ogrom pracy, żeby zapewnić bezpieczeństwo w Brzegach" - powiedział Błaszczak.

Minister zapewnił, że zostały spełnione wszystkie normy bezpieczeństwa, które wyznaczają straż pożarna, policja oraz inne służby. "Przygotowano nasypy na tory kolejowe, które w razie niebezpieczeństwa, oprócz przejść pod torami kolejowymi, będą stanowiły drogi ewakuacyjne. Jest przygotowane także podejście na autostradę. W razie groźnej sytuacji autostrada służyć będzie za drogę ewakuacyjną" - powiedział.

"Na zachodniej stronie Brzegów są przygotowane podejścia na drogę S7. Są one wybrukowane. W sytuacji zagrożenia i ewakuacji również ten szlak jest przygotowany. Są przygotowane także przejścia przez strumienie, które przecinają Brzegi. Ogrodzone jest żwirowisko, które też może stanowić jakiś element zagrożenia" - dodał.

Szef MSWiA przypomniał, że rezerwową lokalizacją dla Brzegów są krakowskie Błonia. "W sytuacji złej pogody, kilku dni opadów obfitego deszczu jesteśmy umówieni z organizatorem, a więc z kurią krakowską, co do miejsca rezerwowego. Tym miejscem są Błonia krakowskie" - powiedział Błaszczak.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się od 26 do 31 lipca w Krakowie. Od 27 lipca będzie w nich uczestniczył papież Franciszek, który odwiedzi także Częstochowę i Oświęcim. Według szacunków organizatorów oraz służb wynika, że w tych dniach do Polski może przyjechać od 1,5 do 1,8 mln osób z całego świata.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9