Watykan: pielgrzymka bezdomnych z Polski

Z okazji Roku Miłosierdzia, wsłuchani w głos Papieża Franciszka, do Rzymu dotarli bezdomni z noclegowni prowadzonych przez Caritas diecezji ełckiej oraz tamtejszy Monar.

Do Wiecznego Miasta przybyła z Polski dość nietypowa pielgrzymka. Z okazji Roku Miłosierdzia, wsłuchani w głos Papieża Franciszka, do Rzymu dotarli bezdomni z noclegowni prowadzonych przez Caritas diecezji ełckiej oraz tamtejszy Monar. Pątnikom towarzyszył biskup Ełku Jerzy Mazur SVD.

„Cieszę się, że w Roku Miłosierdzia możemy świadczyć i okazywać to, co św. Jan Paweł II zostawił nam w Ełku w 1999 r., kiedy wołał głosem ubogich i mówił o nowej wyobraźni miłosierdzia. Czynimy wszystko, aby pomóc ludziom ubogim i potrzebującym pielgrzymować, przejść przez Bramę Miłosierdzia, rzucić się w otwarte ramiona miłującego Ojca, oczyścić swoje serce w sakramencie pokuty, ale także porzucić strach i lęk. Ta pielgrzymka od początku ma taki cel, aby ci ludzie bezdomni, którzy utracili nadzieję, bo tacy przychodzą do noclegowni, odnaleźli w Bożym miłosierdziu źródło nadziei. I dzisiaj na Mszy przy grobie św. Jana Pawła II modliliśmy się, aby ci ludzie, którzy kiedyś zatracili się w życiu, uwierzyli, że są kochani przez Boga, który jest bogaty w miłosierdzie” – powiedział bp Mazur.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7