Z okazji Roku Miłosierdzia, wsłuchani w głos Papieża Franciszka, do Rzymu dotarli bezdomni z noclegowni prowadzonych przez Caritas diecezji ełckiej oraz tamtejszy Monar.
Do Wiecznego Miasta przybyła z Polski dość nietypowa pielgrzymka. Z okazji Roku Miłosierdzia, wsłuchani w głos Papieża Franciszka, do Rzymu dotarli bezdomni z noclegowni prowadzonych przez Caritas diecezji ełckiej oraz tamtejszy Monar. Pątnikom towarzyszył biskup Ełku Jerzy Mazur SVD.
„Cieszę się, że w Roku Miłosierdzia możemy świadczyć i okazywać to, co św. Jan Paweł II zostawił nam w Ełku w 1999 r., kiedy wołał głosem ubogich i mówił o nowej wyobraźni miłosierdzia. Czynimy wszystko, aby pomóc ludziom ubogim i potrzebującym pielgrzymować, przejść przez Bramę Miłosierdzia, rzucić się w otwarte ramiona miłującego Ojca, oczyścić swoje serce w sakramencie pokuty, ale także porzucić strach i lęk. Ta pielgrzymka od początku ma taki cel, aby ci ludzie bezdomni, którzy utracili nadzieję, bo tacy przychodzą do noclegowni, odnaleźli w Bożym miłosierdziu źródło nadziei. I dzisiaj na Mszy przy grobie św. Jana Pawła II modliliśmy się, aby ci ludzie, którzy kiedyś zatracili się w życiu, uwierzyli, że są kochani przez Boga, który jest bogaty w miłosierdzie” – powiedział bp Mazur.
Mają być podmiotem, a nie tylko odbiorcą duszpasterstwa rodzin - powiedział papież.
Czy rozwój sztucznej inteligencji może pomóc nam stać się bardziej ludzkimi?
Abp Światosław Szewczuk zauważył, że według ekspertów wojna przeszła na nowy poziom eskalacji.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.