O. Gazzera: papieskie słowa trzeba przekuć w czyn

Papieskie słowa trzeba teraz przekuć na konkretne czyny. Bez tego przyszłości Republiki Środkowoafrykańskiej się nie zmieni.

Wskazuje na to pracujący w tym kraju włoski karmelita, o. Aurelio Gazzera. Misjonarz, od lat zaangażowany w budowanie pokoju i szerzenie sprawiedliwości m.in. przez dialog międzyreligijny, podkreśla, że ludzi poruszyła odwaga Papieża, czego wyrazem były odwiedziny w tym pogrążonym w wojnie kraju.

„Wielu ludzi mówiło, że Franciszek uczynił to, co robi na co dzień Kościół; był wśród potrzebujących, cierpiących, szukających nadziei. To dla ludzi było najważniejsze, bo poczuli się dla Papieża ważni” – wskazuje misjonarz. Przypomina, że to dzięki obecności Kościoła w tym afrykańskim kraju w miarę funkcjonują szkoły, szpitale i przychodnie. Motto papieskiej pielgrzymki «Przepłynąć na drugi brzeg» włoski karmelita przekłada na codzienne realia kraju. „Wracając ze spotkania z Papieżem musiałem na drodze pokonać wiele barier kontrolowanych przez rebeliantów. Jedni grozili siłą, inni chcieli łapówki. Dla nas każde wyjście z domu to takie przejście na drugi brzeg” – zauważa misjonarz. Podkreśla, że papieska wizyta była ogromnym darem, a zarazem początkiem nowej ery. „Franciszek zachęcił nas do zapisywania nowej karty naszej historii, naznaczonej braterstwem, miłością i pokojem” – mówi o. Gazzera. Zaznacza, że wydrukował sobie już wszystkie papieskie wystąpienia i będzie teraz nad nimi pracował, by nie zmarnotrawić tego przesłania: „To, co mówił Papież musi przybrać konkretne kształty i będziemy próbowali tego dokonać w naszym mieście – chrześcijanie i muzułmanie razem”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8