W Izbie Gmin w Londynie 11 września będzie czytany projekt ustawy o eutanazji.
Wezwanie do przeciwstawienia się destrukcyjnemu podejściu do ludzkiego życia skierował abp Eamon Martin do członków parlamentu Irlandii Północnej. Apel ten wystosował w specjalnym liście w czasie przygotowań do dorocznych obchodów Dnia dla życia. Odniósł się w ten sposób do złożonego w brytyjskiej Izbie Gmin projektu ustawy o tzw. samobójstwie asystowanym autorstwa Lorda Falconera, dotyczącej pacjentów w terminalnej fazie życia. „Życie każdego człowieka jest równie cenne, bez względu na jego etap lub stan. Każde życie ludzkie ma swoją wartość i powinno być chronione do jego naturalnego końca” – napisał prymas Irlandii. Wspomniał przy tym słowa papieża Franciszka: „Jak to wielkie kłamstwo... skłaniać ludzi do uwierzenia, jakoby życie poważnie dotknięte ciężką chorobą nie było warte przeżycia”.
„Apeluję do wszystkich katolików w Irlandii Północnej o aktywne zaangażowanie się jako chrześcijanie i obywatele w promowaniu kultury miłości, opieki, szacunku i ochrony każdego ludzkiego życia. Proszę was, byście zachęcali swoich posłów do przeciwstawienia się tej ustawie” – podkreślił abp Martin.
Hierarcha przypomniał, że przyszłość ludzkości, nie leży w kulturze śmierci i zamierzonemu niszczeniu drugiego człowieka, ale w kulturze życia. Nauka oraz opieka medyczna powinny zawsze służyć całemu społeczeństwu.
Coroczny Dzień dla Życia obchodzony jest w tym roku w Irlandii 4 października pod hasłem: „Pielęgnując życie – przyjmując śmierć”. Projekt ustawy będzie czytany w Izbie Gmin w Londynie 11 września.
Aby - jak wyjaśnił papież - “w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
26 stycznia XXV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
Prezydent kraju Claudia Sheinbaum ogłosiła 20 stycznia program „Meksyk Cię obejmuje".
Papież mianował prefekta Dykasterii ds. Dialogu Międzyreligijnego.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.