Młodzi talibowie są wśród nas

Tak, z wyraźnym niepokojem, włoskie media opisują dwa incydenty, do których doszło w ubiegłym tygodniu we Włoszech z udziałem młodych muzułmanów.

Dwa incydenty poruszyły opinię publiczną we Włoszech   davekellam / CC 2.0 Dwa incydenty poruszyły opinię publiczną we Włoszech
Komentatorzy pytają o tożsamość przybywających do Włoch muzułmanów i zastanawiają się, skąd u młodych ludzi bierze się tak silna awersja do chrześcijaństwa
W obu przypadkach starano się nie nadawać im rozgłosu i do mediów przedostały się dopiero po kilku dniach.

Pierwszy incydent miał miejsce w miasteczku Conselie koło Rawenny. W ubiegłą niedzielę ze względu na miesiąc maryjny ulicami miasta przeszła tradycyjna procesja z figurą Matki Bożej, tą samą trasą od stuleci. Tym razem jednak procesja została zakłócona przez muzułmańskich wyrostków zgromadzonych wokół stowarzyszenia kultury islamskiej Attdamun. „Idźcie stąd”, „tędy nie przejdziecie” – wołali młodzi muzułmanie. Uczestnicy procesji zachowali zimną krew, nie dali się sprowokować i przeszli dalej, jakby nic się nie stało.

Drugi incydent miał miejsce w Terni, w centralnych Włoszech. 12-letnia dziewczyna została dotkliwie pobita przed szkołą przez senegalskiego rówieśnika, po tym jak odmówiła zdjęcia z szyi krzyża. Chłopak przybył to Italii dopiero w ubiegłym miesiącu, drogą morską na Sycylię, wraz z rodzicami i sześciorgiem rodzeństwa. Od trzech tygodni chodzi do szkoły. Od samego początku jego uwagę zwróciła rówieśniczka z krzyżem na szyi. Kilkakrotnie domagał się od niej, by go zdjęła. Kiedy odmawiała, on odpowiadał wyzwiskami i pogróżkami. W końcu dopadł ją po lekcjach. W obecności matki przewrócił ją na ziemię i pięścią uderzył w kręgosłup, miotając przy tym wyzwiska pod adresem krzyża.

Dwa incydenty poruszyły opinię publiczną we Włoszech. Ostrożnie, by nie wyolbrzymiać faktów, komentatorzy pytają się jednak o tożsamość przybywających do Włoch muzułmanów i zastanawiają się, skąd u młodych ludzi bierze się tak silna awersja do chrześcijaństwa. Rodzi to również poważne wątpliwości co do treści, jakie wpajane są młodym w tak zwanych ośrodkach kultury islamskiej.

Trzeba też pamiętać, że wciąż pozostaje żywy w pamięci wypadek z ubiegłego miesiąca, kiedy to płynący z Libii do Włoch muzułmańscy migranci wyrzucili za burtę 12 towarzyszy podróży, tylko dlatego, że byli chrześcijanami i modlili się do Jezusa, co dla mahometan jest bluźnierstwem.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9