Fundacja Jana Pawła II u papieża Franciszka

Wdzięczność za inicjatywy podejmowane przez Fundację Jana Pawła II, aby dziedzictwo tego wielkiego Papieża „użyźniało rolę Kościoła i podtrzymywało go w wędrówce przez dzieje” wyraził Ojciec Święty spotykając się z jej członkami.

Powstała w 1981 r. fundacja wspiera i realizuje inicjatywy o charakterze edukacyjnym, naukowym, kulturalnym, religijnym i charytatywnym związane z pontyfikatem Papieża Polaka. Najbardziej znanym elementem jej działalności jest pomoc edukacyjna i stypendialna dla młodzieży z Europy Wschodniej studiującej na KUL-u. Jednak, jak zaznaczył Franciszek, jej inicjatywy przybierają charakter „coraz bardziej powszechny, jak powszechny stał się kult, jakim lud Boży otacza” patrona fundacji.

„Dziękuję wam szczególnie za inicjatywy o charakterze edukacyjnym, które rozwijacie na rzecz młodych. Św. Jan Paweł II żywił bowiem zawsze wielką miłość do młodzieży i otaczał ją szczególną troską duszpasterską. A wy sprawiacie, że jego charyzmat i ojcostwo nadal przynoszą owoce. Także kapłanom i świeckim dajecie możliwość ubogacenia formacji dla lepszego przygotowania do towarzyszenia wspólnotom w podejmowaniu kulturowych i duszpasterskich wyzwań naszych czasów. W tym celu możecie czerpać także z bogatego nauczania społecznego, które zostawił nam św. Jan Paweł II i które okazuje się nad wyraz aktualne. Wystarczy wspomnieć o jednym ze słów-kluczy jego nauczania, jakim jest «solidarność». Jest to słowo, które dla niejednego powinno już zniknąć za horyzontem, a które tymczasem zachowuje dzisiaj całą swoją prorocką moc. Dlatego ważne jest, abyście wy jako pierwsi (...) żyli tą solidarnością między sobą, zasilając ją stale waszym chrześcijańskim braterstwem ożywianym przez modlitwę i posłuszeństwo Słowu Bożemu” – powiedział Papież.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11