Bratysława: kongres o rodzinie i szerzeniu kultury życia

„Co możemy uczynić dla szerzenia kultury życia?”. Pod tym hasłem odbywa się w Bratysławie międzynarodowa konferencja poświęcona rodzinie i życiu. Jej organizatorem jest słowacki episkopat.

Spotkanie wpisuje się niewątpliwie w kontekst istotnych wydarzeń w tym kraju,  w których rodzina znalazła się w centrum publicznej debaty społecznej. W lutym odbyło się, niestety niewiążące, ogólnonarodowe referendum w obronie rodziny, a na wrzesień w stołecznej Bratysławie zaplanowano Marsz dla Życia.

Zamiarem obecnej konferencji, jak mówi sekretarz episkopatu ks. Anton Ziolkovský, jest skorzystanie z doświadczeń innych krajów, by ubogacony tym świadectwem Kościół na Słowacji mógł skuteczniej pomagać rodzinie. Uczestnicy konferencji gorąco przyjęli kard. Lorenzo Baldisseriego, sekretarza generalnego Synodu Biskupów, który  mówił o kulturze życia w kontekście debat na zgromadzeniach synodalnych.

Natomiast biskupi pomocniczy Juan Antonio Martinez Camino z Madrytu i Ivan Šaško z Zagrzebia mówili o doświadczeniach Kościoła w pracy na rzecz kultury życia w Hiszpanii i Chorwacji. Cenne informacje na temat praw rodziny w kontekście ustawodawstwa europejskiego przekazał zgromadzonym dyrektor generalny Europejskiego Centrum Prawa i Sprawiedliwości w Strasburgu Gregor Puppinck.

Na zakończenie konferencji kard. Baldisseri odprawi w stołecznej katedrze św. Marcina Mszę i wraz z zaproszonymi wielodzietnymi rodzinami  świętować będzie Dzień Świętości Życia, tutaj nazywany Dniem Życia Poczętego, który przypada w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9