Będą zbierać podpisy przeciw aborcji

W Narodowym Dniu Życia złożono u Marszałka Sejmu dokumenty niezbędne do rejestracji Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji”. Celem komitetu jest zainicjowanie prac legislacyjnych nad projektem ustawy dającej prawo do życia każdemu dziecku od poczęcia.

Będą zbierać podpisy przeciw aborcji   arch. prywatne Kai Godek Kaja Godek Obecne przepisy wyróżniają trzy kategorie dzieci, którym to prawo się odbiera. Obywatelski projekt dąży do tego, aby konstytucyjne prawo do życia nie było różnicowane ze względu na wiek, miejsce przebywania, stan zdrowia czy okoliczności poczęcia człowieka.

W latach 2011 i 2013 pod projektami delegalizującymi aborcję zbierano po kilkaset tysięcy podpisów, co pokazuje, że postulat ochrony życia jest w Polsce niezwykle silny. W bieżącym roku w obliczu kampanii wyborczej szczególnego znaczenia nabiera wskazanie, którzy parlamentarzyści podzielają wartości wyznawane przez swoich wyborców oraz są gotowi wykazać się szacunkiem dla aktywności obywatelskiej.

Stosownie do ustawy o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli Marszałek Sejmu rejestruje komitet w ciągu 14 dni od złożenia wniosku. Po rejestracji komitet ma 3 miesiące na zebranie minimum 100 tysięcy podpisów poparcia dla projektu ustawy. W ciągu kolejnych 3 miesięcy odbywa się jego pierwsze czytanie.
W dniu złożenia wniosku o rejestrację w ciągu krótkiej konferencji prasowej Kaja Godek, Mariusz Dzierżawski i Paweł Wdówik opowiedzieli dziennikarzom o projekcie. Wyjaśniali też, dlaczego potrzebne są zmiany prawne dotyczące ochrony życia poczętych dzieci.

Na pytania po co kolejny raz składać podobny w treści projekt – odpowiadamy: bo akcje ustawodawcze to bitwy w wojnie o życie. Choć do tej pory inicjatywy były odrzucane, wywołują one zawsze dyskusję, która dobrze wpływa na opinię publiczną i przybliża do delegalizacji zabijania nienarodzonych. Strona proaborcyjna także doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że od lat przegrywa debatę o aborcję, a akcje społeczne to dla nich potężny cios.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • agnostos
  24.03.2015 20:24
  agnostos
  Skoro niejaki Chazan powołuje sie na sumienie, nie chcac brac udziału w legalnej aborcji i tym samym łamie prawo, to kobiety chace usunąć ciążę moga się też powołać na swoje sumienie i wara państwu, KK i innym instytucjom do ich brzuchów! Dodam, że Chazan pomylił swoje sumienie z innych osób, które chciał bezpodstawnie stłamsić, a kobieta w ciąży po prostu decyduje o sobie.
 • mindowe
  25.03.2015 00:42
  W obliczu wyborów to PEOWSKA PROWOKACJA.
 • saherb
  25.03.2015 06:34
  Gdy Komitet będzie już zarejestrowany i będzie pora zbierania podpisów, to warto by do jednych w najbliższych wydań GN była dołączona karta do zbierania podpisów. W ten sposób można zwiększyć szanse zebrania większej liczby podpisów.
 • Maksymilian
  25.03.2015 12:56
  Ludzie przecież to nie ma sensu !!! Czy myślicie że to coś da ??? PO, PSL i SLD oleją Wasze głosy tak jak olali głosy rodziców. Trzeba dopilnować wyborów i głosować na ludzi którzy popierają nasz punkt widzenia !!!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9