Wielotysięczne manifestacje w obronie życia

W Madrycie kilka tysięcy osób demonstrowało w sobotę na wezwanie ruchów antyaborcyjnych przeciwko "kapitulacji" rządzącej centroprawicy w sprawie reformy ustawy aborcyjnej uchwalonej w 2010 r. przez socjalistów i zezwalającej na aborcję do 14. tygodnia ciąży.

Pod hasłem "po stronie życia, kobiety i macierzyństwa" demonstrowali przeciwko stanowisku rządu Partii Ludowej (PP) premiera Mariano Rajoya m.in. uczestnicy ruchów antyaborcyjnych, którzy przybyli ponad dwustu autokarami z pięćdziesięciu miejscowości w całej Hiszpanii.

Za kapitulację PP uznali oni zaproponowany ostatecznie w parlamencie przez tę partię po paru latach burzliwych dyskusji projekt zmiany w ustawie aborcyjnej, która ogranicza się do usunięcia z ustawy artykułu zezwalającego na usuwanie ciąży (do 14. tygodnia) bez zgody rodziców przez niepełnoletnie dziewczęta od 16 do 17 roku życia.

Jest to jedyna zmiana w ustawie przeforsowanej przez socjalistów w 2010 roku. Ustawa w tym kształcie - pisze hiszpańska agencja EFE - ma zagwarantowane poparcie większości w obu izbach parlamentu.

Jeśli PP zagłosuje za ustawą w tej postaci, to będzie to "najbardziej niesprawiedliwe prawo na świecie" - oświadczył w przemówieniu podczas madryckiej demonstracji prezes Hiszpańskiego Forum Rodziny, Benigno Blanco. Ostro krytykował Partię Ludową za niedotrzymanie obietnicy wyborczej dotyczącej gruntownego zmodyfikowania ustawy z 2010 roku.

Głosowanie w parlamencie nad zmodyfikowaną ustawą ma się odbyć w końcu marca.

Stowarzyszenia wchodzące w skład szerokiej hiszpańskiej Platformy Każde Życie Jest Ważne reprezentują - według organizatorów madryckiego protestu - około czterech milionów hiszpańskich rodzin.

Benigno Blanco wyraził opinię, że poza zmianą w kwestii niepełnoletnich, rząd Partii Ludowej pozostawia regulacje prawne dotyczące przerywania ciąży, które wprowadził rząd byłego socjalistycznego premiera Jose Luisa Rodrigueza Zapatero, "absolutnie nietknięte".

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • k
  14.03.2015 23:06
  a propos. czy ktoś mi może wyjaśnić, czy wprowadzenie możliwości sprzedaży w Polsce środka o działaniu wczesnoporonnym, tj. słynnej tabletki, jako niezgodne z prawem o ochronie życia poczętego nie kwalifikuje się pod trybunał stanu ? jeśli tak dlaczego nikt nic nie robi w tej materii ?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9