Franciszek w Neapolu z przesłaniem nadziei

Papież przyniesie Neapolowi mocne przesłanie nadziei. Będzie mówił nie tyle o cieniach tego miasta, ale ukaże jego ogromny potencjał.

W tym duchu o wizycie Franciszka na południu Włoch mówi kard. Crescienzio Sepe. Ojciec Święty przyjął dziś arcybiskupa Neapolu na prywatnej audiencji. W jej centrum stała pielgrzymka zaplanowana na 21 marca. 

„W Neapolu przed papieską pielgrzymką panuje wielki entuzjazm. Powiedziałbym wręcz, że miasto wrze. Przygotowujemy się w sposób duchowy, nasi mieszkańcy napisali też do Franciszka specjalny list, który mu dzisiaj przekazałem – mówi kard. Sepe. - Jestem przekonany, że Ojciec Święty będzie wiele mówił o blaskach tego miasta, a nie tylko o jego cieniach. Naszą siłą są kapłani, siostry zakonne i świeccy zaangażowani na pierwszej linii.  W tej ziemi i w tym Kościele tkwi ogromny potencjał. Dowodem tego są chociażby 3 ostatnie kanonizacje i beatyfikacja. Oczywiście są też problemy, którym musimy stawić czoło: kryzys gospodarczy, bezrobocie, przestępczość zorganizowana, brak perspektyw dla młodzieży. Liczymy, że Franciszek przyniesie nam mocne przesłanie nadziei. Największa bowiem pułapka w obliczu tych wszystkich trudności to pesymizm i poddanie się trudnościom. Tymczasem trzeba walczyć o nadzieję”.

Kard. Sepe poinformował, że papieska wizyta rozpocznie się od spotkania z przedstawicielami różnych grup społecznych na placu Jana Pawła II w dzielnicy Scampia. Będą tam obecni reprezentanci świata nauki i kultury, ludzi pracy, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości i służb porządkowych, a także migranci i bezdomni. Następnie w centrum miasta na placu Plebiscytu Franciszek odprawi wraz z 700 księżmi regionu Kampanii uroczystą Eucharystię, a po niej odwiedzi zakład karny w dzielnicy Poggioreale, gdzie zje obiad z grupą więźniów. Po krótkim poobiednim odpoczynku Ojciec Święty spotka się także z chorymi, młodzieżą i ludźmi starszymi.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10