Prowadzi ją uczestniczy 60 seminarzystów, 10 sióstr zakonnych, siedmiu księży i grupa młodzieży.
W Brazylii trwają długie wakacje letnie. Chociaż we wspólnotach parafialnych nie ma prawie żadnej działalności duszpasterskiej poza sprawowaniem niedzielnych Mszy, to jednak w niektórych regionach podejmuje są akcje ewangelizacyjne. Jedną z nich, pod hasłem „Ich oczy się otworzyły” (Łk. 24, 31), odnoszącym się do uczniów z Emaus, prowadzi archidiecezja Porto Velho.
Mająca siedzibę w stolicy stanu Rondonia na północy Brazylii, w zachodniej Amazonii archidiecezja od 27 grudnia do 25 stycznia przeżywa już trzecią edycję tego doświadczenia misyjnego. Po Mszy w katedrze w Porto Velho misjonarze świeccy udali się do odległej stamtąd o 265 km parafii św. Franciszka z Asyżu w Ariquemes, gdzie ewangelizują 52 należące do niej wspólnoty.
W dziele ewangelizacyjnym uczestniczy 60 seminarzystów, 10 sióstr zakonnych, siedmiu księży i grupa młodzieży – wszyscy z archidiecezji Porto Velho. Do lokalnej grupy misyjnej dołączyli jeszcze przedstawiciele dziewięciu stanów: Rio Grande do Sul, Paraná, São Paulo, Rio de Janeiro, Minas Gerais, Bahia, Rio Grande do Norte, Ceará e Amazonas. Czas doświadczenia misyjnego ma posłużyć pogłębieniu formacji i wzmocnienia ducha misyjnego wśród seminarzystów, księży, zakonników i świeckich, jak też zwiększeniu liczby misjonarzy poświęcających się Amazonii – zauważa miejscowy arcybiskup Esmeraldo Barreto de Farias.
Każda ewangelizowana wspólnota miała specjalne czterodniowe przygotowanie do spotkania z ekipą misyjną. W każdej wspólnocie grupa przebywa przez pięć dni, prowadząc intensywną pracę ewangelizacyjną. Większe wspólnoty przyjmują dwie lub trzy grupy misyjne, które pozostają na miejscu przez dwadzieścia dni. Z kolei pod koniec pobytu na terenie archidiecezji Porto Velho misjonarze poświęcą dwa dni na podsumowanie przeprowadzonej posługi ewangelizacyjnej.
„Każdy misjonarz będzie miał okazję opowiedzieć, co widział, słyszał, odczuł i jak rozpoznał obecność Jezusa Chrystusa w życiu osób i rodzin, które spotykał” – podkreśla tamtejszy arcybiskup. Ostatnie dwa dni zostaną poświęcone na wspólne skupienie misjonarzy, którym będzie towarzyszył ks. Paulo Suess, konsultant teologiczny Rady Misyjnej Indian (Cimi).
Aby - jak wyjaśnił papież - “w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
26 stycznia XXV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
Prezydent kraju Claudia Sheinbaum ogłosiła 20 stycznia program „Meksyk Cię obejmuje".
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.