Tysięczna Msza w intencji pokoju

Nieustanne pragnienie zaprowadzenia pokoju między obu państwami koreańskimi od dawna mobilizuje rzesze wiernych do modlitwy w tej intencji. Od dwudziestu lat w każdy wtorek odprawia się w seulskiej katedrze w Myeondong specjalną Eucharystię „o pokój i pojednanie podzielonego Półwyspu Koreańskiego”.

Pierwszą odprawiono 7 marca 1995 r. W tegoroczną uroczystość Objawienia Pańskiego będzie ona tam celebrowana już po raz tysięczny.

Tę wyjątkową modlitwę zapoczątkował ówczesny arcybiskup Seulu kard. Stephen Kim Sou-hwan. Tradycyjnie przewodniczyli jej także nowowyświęcani w Korei Południowej kapłani. Te zgromadzenia wiernych dały również początek inicjatywie „Ruchu duchowego”, mającego być wsparciem dla 54 cierpiących prześladowanie kościołów Korei Północnej. „Ruch odnowy duchowej jest ruchem modlitewnym, mającym na celu odbudowę Kościoła katolickiego w Korei Północnej, a także pojednanie i połączenie Południa i Północy. W ramach tego ruchu każdy katolik w Korei Południowej przyjmuje duchowe członkostwo jednego z 54 kościołów katolickich w Korei Północnej” – wyjaśnia ks. Jung Se-duk, przewodniczący kościelnej Komisji Pojednania.

Wiele wysiłków na rzecz dialogu i przebaczenia między obu państwami, a także poprawy wzajemnych relacji czyni kard. Andrew Yeom Soo-jung. W maju ubiegłego roku po raz pierwszy złożył on oficjalną wizytę w przygranicznym Kaesong, będącym funkcjonującą przy współpracy obydwu państw specjalną strefą ekonomiczno-przemysłową. „Pragnę wyrazić wdzięczność tym wszystkim, którzy modlą się o pokój i pojednanie. Chcę podkreślić, jak ważna jest ta ciągła modlitwa za naszych braci i siostry, którzy cierpią na Północy” – powiedział arcybiskup Seulu.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOREA, KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7