O "nawrócenie rządzących, by przestali walczyć z Bogiem" będą się modlić przed Sejmem 11 listopada, w święto niepodległości, członkowie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.
Uczestnicy modlitwy zgromadzą się najpierw o godz. 10.00 na Mszy św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży. Następnie przejdą w marszu pod Sejm, który zamierzają symbolicznie otoczyć modlitwą różańcową.
"11 listopada otaczamy Sejm RP Różańcem Świętym" - informują członkowie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.
Organizatorzy apelują o stawienie się na miejscu modlitwy całymi, wielopokoleniowymi rodzinami. Chcą modlić się "o nawrócenie rządzących, by przestali walczyć z Bogiem i Jego Najświętszą Matką Królową Polski, byśmy we własnym Kraju nie byli odzierani z godności i okradani z majątku, byśmy mogli spokojnie cieszyć się owocami swej ciężkiej pracy, by w naszych rodzinach zachowane zostały święte i Boże zasady naszej kultury i cywilizacji".
Jak zapowiadają, będą się także modlić "o wolę niezłomną dla tych, których Bóg powołał do służenia Jemu i Ojczyźnie, o rozum, by z katastrofy potrafili ją uratować i zdołali później suwerennie nią rządzić oraz o dodanie męstwa tym, którzy go potrzebują wciąż więcej, by odważniej bronić Ojczyzny przed wrogiem wewnętrznym i zewnętrznym!".
Idea Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę zrodziła się w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Tam, w konkatedrze w Lubaczowie, czczona jest kopia obrazu Matki Boskiej Łaskawej, przed którą król Jan Kazimierz składał Śluby Lwowskie. Idea Krucjaty Różańcowej zawędrowała stamtąd najpierw do archidiecezji warszawskiej, a w lipcu 2011 r. została przyjęta na Jasnej Górze. Polacy wezwani zostali w ramach Krucjaty Różańcowej do codziennej modlitwy co najmniej jedną dziesiątką różańca z intencją: „Z Maryją, Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu”. Intencja ta może być dodawana do innych intencji, które są już odmawiane na różańcu.
Opiekę nad dziełem Krucjaty polscy biskupi powierzyli ojcom paulinom z Jasnej Góry. Idea podjęcia narodowej krucjaty modlitwy różańcowej jest "odpowiedzią na obserwowane i doświadczane przez nas wyzwania i zagrożenia, wobec których obecnie staje nasza Ojczyzna" - czytamy na stronie poświęconej Krucjacie Różańcowej.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.
Jako dewizę biskupiego posługiwania przyjął słowa „Ex hominibus, pro hominibus” (Z ludu i dla ludu).