Biskupi o ŚDM

Wydarzenie, które w 2016 r. odbędzie się w Polsce jest symbolem jedności i powszechności całego Kościoła – piszą biskupi w liście pasterskim.

Krótki list czytany w polskich kościołach jest zaproszeniem nie tylko młodzieży, ale także zachętą dla wszystkich, żeby włączyli się w przygotowania do tego wielkiego spotkania. 

Biskupi przypominają, że w tym samym czasie Kościół w kraju będzie świętował jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski. - W ten oto sposób przeszłość spotka się z przyszłością, tradycja ze współczesnością. Sięgając początków Kościoła w Polsce i otwierając się na to, co nowe, mamy szansę odkryć ponownie korzenie, z jakich wyrosła wiara na ziemiach polskich. Ukazując zaś młodym jej wielowiekowe dzieje i stawiając za wzór świadków: świętych i męczenników, możemy ożywić w sobie odpowiedzialność i troskę o kształt wiary i jej miejsce w przyszłości - czytamy w liście pasterskim biskupów.

Hierarchowie podkreślają, że Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkania młodych z całego świata, którzy gromadzą się w jednym miejscu, by "wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa". Podkreślają, że papież Franciszek zaprosił młodzież do Krakowa, gdzie bije źródło Bożego Miłosierdzia, które jest "skutecznym lekarstwem dla poranionych młodych serc".

Zanim nastąpi główne spotkanie z papieżem Franciszkiem, spotkania będą się odbywać w diecezjach. Biskupi podkreślają wagę przygotowań do tego wydarzenia. Zachęcają, by młodzi włączyli się w przygotowujące do tych dni programy duszpasterskie, m.in. w pielgrzymkę symboli ŚDM: Krzyża i ikony Matki Bożej. Proszą o zgłaszanie się do wolontariatu ŚDM oraz - co bardzo ważne - zapraszanie tam również tych, którzy być może są z dala od Chrystusa i Kościoła.

Biskupi zapraszają też do współpracy w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży rodziców i wychowawców, katechetów i duszpasterzy, a także chorych i cierpiących oraz zgromadzenia zakonne i grupy modlitewne. Proszą wszystkich o "otwarcie w odpowiednim czasie swoich domów" dla przybywających młodych ludzi oraz o wsparcie materialne "aby młodzi, którzy zechcą wziąć udział w tym wydarzeniu, doświadczyli piękna naszej staropolskiej gościnności i braterskich serc".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7