Zapytaj egzorcystę

Na antenie RDN Małopolska trwa promocja książki "Idź precz, szatanie!" To zapis czterech lat słuchanej przez wielu audycji.

Pomysł na audycję „Idź precz, szatanie!” zrodził się na lotnisku w Budapeszcie. W grupie lecącej do Ziemi Świętej był ks. Stefan Irla, egzorcysta. – Zdarzyło się, że musieliśmy czekać kilka godzin na samolot i wtedy ludzie zaczęli pytać ks. Irlę o różne sprawy związane z jego posługą i duchowymi zagrożeniami. Pomyśleliśmy, że dobrze byłoby przenieść tę sytuację „ludzie pytają – egzorcysta odpowiada” na antenę radia RDN Małopolska – mówi ks. Krzysztof Orzeł, prowadzący od czterech lat audycję „Idź precz, szatanie!”.

Pokłosiem kilkuset odcinków programu, tysięcy listów, mejli i telefonów jest opublikowana w diecezjalnym wydawnictwie Biblos w święto Michała Archanioła książka ks. Stefana Irli „Broń nas w walce! Radiosłuchacze pytają egzorcystę”. – Z pytaniami zgłaszali się ludzie młodzi, z ciekawości, ale i poranieni. Audycja odkryła przed nimi rzeczy, których może do końca nie byli świadomi. Ktoś się kiedyś zajmował magią, astrologią, spirytyzmem, wróżbiarstwem, chodził do różnych uzdrawiaczy i czuje w związku z tym jakiś niepokój wewnętrzny – mówi ks. Irla.

Zgłaszali się też rodzice zaniepokojeni zachowaniem swych dzieci, symbolami, które noszą na ubraniach, plecakach, muzyką, jakiej słuchają. Prośby o wyjaśnienia składali też ludzie, którzy podczas wyjazdu integracyjnego z pracy mieli zorganizowane przez pracodawcę spotkanie z wróżką. – Uczestnikami programu i niejako bohaterami książki są ludzie aktualnie przeżywający działanie złego ducha, ale też chorzy psychicznie. Rozległa się jest również panorama krajów, z których napływały pytania: Szwecja, Norwegia, Anglia, Francja – mówi ks. Orzeł.

Około połowy pytających umówiło się na wizytę u ks. Irli. – Jeśli rozpoznawałem jakiś problem psychiczny, to odsyłałem do specjalistów, psychologów, psychiatrów. Ludzie szukają przede wszystkim modlitwy kapłana, dlatego z niektórymi zwyczajnie się modlę o uwolnienie – dodaje ks. Irla. Książka, która ukazuje cztery lata poszukiwań odpowiedzi na trudne pytania, jest cennym kompendium wiedzy na temat działania złego ducha.

– Jasne jest, że nie demonizujemy rzeczywistości i przestrzegamy przed tym, żeby wszędzie widzieć diabła. Mówimy przede wszystkim o tym, że on już przegrał, że Chrystus zwyciężył złego, że zło da się przezwyciężyć, że po to są sakramenty, które zostawił Chrystus, po to modlitwa, post, egzorcyzmy, ażeby czuć się bezpiecznym w rękach Boga. Trzeba dostrzec problem, ale Pan Bóg nam daje siłę, a w Kościele znajdujemy wszelkie pomoce do walki ze złym duchem – podkreśla ks. Orzeł.

Nie wszystkim się to podoba. – Mieliśmy napastliwe telefony od osób, złych na nas, że w XXI wieku zajmujemy się tymi sprawami, jakby Kościół nie miał innych rzeczy ważniejszych do robienia. Sama audycja spotykała się z różnymi przeszkodami, podobnie i wydanie książki. Ale się udało. I nie przypadkowo publikacja nastąpiła w święto Michała Archanioła – mówi ks. Irla.

Książkę „Broń nas walce. Radiosłuchacze pytają egzorcystę” można nabyć w sklepach wydawnictwa Biblos. Audycja będzie kontynuowana. Emisja w każdy piątek o godz. 20.10.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6