Papież w Molise i przesłanie przebaczenia

„Bóg nigdy nie przestaje przebaczać” – te słowa stanowią motto papieskiej pielgrzymki do włoskiego regionu Molise. Franciszek odwiedzi tam jutro dwie maleńkie diecezje Campobasso i Isernia.

Reklama

Ojciec Święty przygotowuje się do jutrzejszej podróży do Molise. Jest to jeden z najmniejszych pod względem liczby mieszkańców regionów Włoch. Campobasso i i Isernia, do których przybędzie Papież, to niewielkie miasteczka mające odpowiednio 50 i 20 tys. mieszkańców. Z regionu tego pochodził św. Celestyn V, o którym było głośno w ubiegłym roku, ponieważ podobnie jak Benedykt XVI ustąpił z urzędu.

Franciszek przybędzie do Molise w dniu rocznicy wyboru pustelnika Piotra z Morrone na Stolicę Piotrową. W Iserni ogłosi Jubileusz Celestyniański. W przyszłym roku przypada bowiem 800-lecie urodzin tego Papieża.

„Nasza diecezja jest niewielka, jednak entuzjazm towarzyszący przygotowaniom do papieskiej wizyty jest ogromny – podkreśla bp Camillo Cibotti, ordynariusz Isernii-Venafro. - Przekłada się on na zaangażowanie wiernych w to, by jak najlepiej ugościć Franciszka i jednocześnie jak najwięcej skorzystać z jego wizyty. Żyjemy na «zapomnianym terenie», stąd papieskie słowa do «ostatnich», do «żyjących na marginesie» będą tu szczególnie wymowne. Niejednokrotnie zapomina się, że to człowiek musi stać w centrum wszelkich działań; zarówno tych o charakterze społecznym, czy sanitarnym, jak i politycznym. Dla nas opatrznościowe jest także to, że Franciszek przybywa do nas 5 lipca, czyli w rocznicę wyboru w 1294 r. na Stolicę Piotrową Celestyna V. Nasza diecezja będzie mogła się w tym dniu radować tak, jak wówczas, gdy syn tej ziemi został papieżem”.

Wcześniej Franciszek spotka się z chorymi, więźniami i młodzieżą. Młodzi będą na niego czekali w sanktuarium maryjnym Castelpetroso. W Campobasso Ojciec Święty odprawi Eucharystię na stadionie. Natomiast zaraz po przybyciu spotka się ze światem pracy i przemysłu. Zdaniem biskupa diecezji Campobasso-Boiano będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń tej podróży. Po Franciszku mieszkańcy Molise spodziewają się bowiem silnego przesłania społecznego – mówi abp Giancarlo Maria Bregantini.

„Tak jak podczas wizyty w Kalabrii Papież opowiedział się przeciw mafii, tak tutaj musi zająć jasne stanowisko w sprawie pracy. Bezrobocie czyni człowieka niewolnikiem, sprawia, że nasza przyszłość staje się niepewna. Kto nie ma pracy, traci swoją godność. Modlimy się w tej sprawie, by Pan nam pokazał, co zrobić dla tych młodych bezrobotnych, nie tylko w Molise, ale również na całym świecie” – dodał ordynariusz archidiecezji Campobasso-Boiano.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8

Reklama