Kochanie, niech ci Pan błogosławi!

Rząd polski pracuje nad ratyfikacją "Konwencji Rady Europy w sprawie przemocy wobec kobiet". Nasza obecność tu jest znakiem, że nie zgadzamy się na to! - mówił Bertrand Bisch w Cieszynie.

Reklama

Postacią, która towarzyszyła wszystkim uczestnikom marszu był św. Jan Paweł II. 18 maja to data jego ziemskich narodzin.

Ponad 1000 cieszyniaków i ich goście z różnych stron diecezji, a także z diecezji sąsiednich, słuchało słów, jakie biskup Roman Pindel, ordynariusz bielsko-żywiecki skierował od uczestników marszu, a które to słowa odczytał ks. Stefan Sputek, dziekan cieszyński. Ksiądz biskup przypomniał im słowa Jana Pawła II wypowiedziane 8 czerwca 1979 roku w Nowym Targu: "I życzę, i modlę się o to stale, ażeby rodzina polska dawała życie, żeby była wierna świętemu prawu życia. Jeśli się naruszy prawo człowieka do życia w tym momencie, którym poczyna się on jako człowiek pod sercem matki, godzi się pośrednio w cały ład moralny, który służy zabezpieczeniu nienaruszalnych dóbr człowieka".

"Marsz organizowany przez Wspólnotę Mężczyzn w Modlitwie >>Nikodem<< jest inicjatywą, która odpowiada najgłębszym pragnieniom Jana Pawła II" - napisał bp Roman Pindel. "Zawsze wzywał on do poszanowania ludzkiego życia i promowania rodziny, poprzez którą idzie przyszłość ludzkości. W adhortacji poświęconej rodzinie pisał: "Jest zatem rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny".

Dzieci pod opieką tatusiów stanęły na czele rodzinnego pochodu   Urszula Rogólska /GN Dzieci pod opieką tatusiów stanęły na czele rodzinnego pochodu
-
W dniu, w którym przypada 94. rocznica urodzin św. Jana Pawła II warto pomyśleć o tym, co by się stało, gdyby te siedem czy osiem miesięcy przed tą datą jego rodzice podjęliby decyzję, że Lolek nie jest potrzebny... - mówił ks. Sputek. - Nie mielibyśmy jednego z największych Polaków... Pomyślmy również o tym: gdyby kilka miesięcy przed naszym urodzeniem rodzice podjęli inną decyzję... - dodał dziekan cieszyński, zachęcając do modlitwy w intencji rodziców.

Nie zgadzamy się na to!

W wieczór poprzedzający marsz, w czasie wspólnej, ekumenicznej modlitwy w ewangelicko-augsburskim kościele Jezusowym o działaniu Ducha Świętego w życiu małżeństwa mówił duchowny tej wspólnoty ks. Janusz Sikora. Z kolei już 18 maja, na trasie i na dziedzińcu klasztoru sióstr boromeuszek, gdzie po marszu, przez kilka godzin trwał familijny piknik, uczestnicy marszu mogli wysłuchać kilku poruszających świadectw - o sile życia - od poczęcia do naturalnej śmierci, mocy opieki Bożej i sakramentów w życiu małżeńskim i rodzinnym.

Rodzinny polonez na Rynku dodał odwagi wszystkim   Urszula Rogólska /GN Rodzinny polonez na Rynku dodał odwagi wszystkim
O świętości każdego życia, a także doświadczeniu tej prawdy we własnym życiu mówili m.in.: dr Anna Byrczek, założycielka Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej, Renata i Marek Makowscy ze wspólnoty "Obdarowani", o. Symplicjusz Sobczyk, a także Bertrand Bisch, który mówił o cywilizacji konsumpcjonizmu oraz Michał Buszydlik i Wojciech Wojtyła, którzy z kolei mówili o swoim głębokim nawróceniu po latach życia w takiej rzeczywistości.

Bertrand Bisch przypomniał historię Guido Barilli - prezesa lidera włoskiego rynku makaronów - Grupy Barilla, który 25 wrześniu ubiegłego roku stwierdził, że w reklamach produktów jego firmy nigdy nie pojawiają się geje, bo to rodzina jako związek mężczyzny i kobiety jest dla niego fundamentem.

"Jeżeli geje się ze mną nie zgadzają, mogą zawsze jeść makaron innej firmy" - miał stwierdzić G. Barilla. Nazajutrz posypał się na niego grad krytyki środowisk homoseksualnych i wspierającego je lobby. Musiał przeprosić, a zarząd firmy wprowadził radę nadzoru do spraw "integracji różnorodności".

«« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7