Uczestnicy bielsko-żywieckiej pieszej pielgrzymki doszli już do Centrum Jana Pawła II w Krakowie.
W piątek wieczorem grupy św. Józefa Bilczewskiego i bł. ks. Michała Sopoćki przyszły na nocleg w Świątnikach Górnych, a grupy św. Faustyny i św. Jana Pawła II - w Mogilanach.
Dziś wszystkie grupy spotkały się w Świątnikach na nabożeństwie o 7.30 i po nim o 7.50 wyruszyły do celu - Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie, a potem do sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Pielgrzymi mają do pokonania około 17 km.
Pątnicy zatrzymają się na dwa postoje: po przejściu 10 kilometrów pół godziny będą odpoczywać w parafii Przemienienia Pańskiego w Krakowie, a później godzinę w Centrum Jana Pawła II, gdzie do pielgrzymów dołączy bp Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej.
Do Bazyliki Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach pątnicy przybędą około 14.00. Tam o 15.00 odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a o 15.20 rozpocznie się Msza św. To podczas niej bp Roman Pindel zawierzy diecezję bielsko-żywiecką Miłosierdziu Bożemu.
II Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik wyruszyła z bielskiego Hałcnowa 30 kwietnia. Dołączyła do niej grupa pątników, która dzień wcześniej wyszła z Cieszyna.
Łącznie do Bazyliki Miłosierdzia Bożego zmierza ponad 1100 piechurów. Organizatorzy spodziewają się, że kilka tysięcy wiernych z diecezji bielsko-żywieckiej przyjedzie do Łagiewnik na uroczystą Mszę św. na zakończenie pielgrzymki.
Nie było ono związane z zastąpieniem wcześniejszych świąt pogańskich, jak często się powtarza.
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Świąteczne oświetlenie, muzyka i choinka zostały po raz kolejny odwołane przez wojnę.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.