Nowa książka kard. Dziwisza o Janie Pawle II

Wkrótce do rąk czytelników trafi nowa książka kard. Stanisława Dziwisza o Janie Pawle II. Nosi ona tytuł „U boku Świętego” i jest kontynuacją „Świadectwa” napisanego przez kardynała przed siedmiu laty, również z włoskim dziennikarzem Gian Franco Svidercoschim.

Najnowsza książka stanowi pogłębioną refleksję nad pontyfikatem Karola Wojtyły, u boku którego kardynał żył przez prawie czterdzieści lat. Jest zarazem nowym spojrzeniem na zwyczajną, codzienną świętość Papieża Polaka. Mówi ks. Paweł Ptasznik z watykańskiego Sekretariatu Stanu, który uczestniczył w rzymskiej prezentacji książki:

„Z perspektywy dziewięciu lat, jakie minęły od śmierci Jana Pawła II, a także czasu, jaki upłynął od jego beatyfikacji, kard. Dziwisz stara się pokazać, jakie jest patrymonium, które Jan Paweł II pozostawił światu, Kościołowi i każdemu z nas. Książka jest ciekawym opowiadaniem o własnych przeżyciach związanych z przebywaniem i ze współpracą z Janem Pawłem II. Dzisiaj kardynał patrzy nań jako na osobę świętą. Patrzy może bardziej oczyma każdego z nas, którzy byliśmy trochę dalej niż mógł być on. Książka jest ciekawa dlatego, że przynosi wiele wspomnień, wiele anegdot, o których wcześniej się nie mówiło. Widać, że kard. Dziwisz nabrał już dystansu i z pewną łatwością opowiada o tym, co wydarzyło się w jego życiu w związku z posługą Janowi Pawłowi II”.

Książka „U boku Świętego. Rozmowa z Gian Franco Svidercoschim” ukaże się nakładem krakowskiego Wydawnictwa św. Stanisława.

«« | « | 1 | » | »»
 • skromny
  06.11.2013 10:57
  JP2 będzie ogłoszony świętym dopiero za pół roku, a kardynał Dziwisz tak się śpieszy, aby nikt go nie wyprzedził w ogrzaniu się w świętości Wojtyły. Jakie to żałosne i świadczy o małości człowieka. gdzież ta skromność wyznawcy Chrystusa!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8