Ten ambulans uratuje wiele zambijskich dzieci

Wielkim sukcesem zakończyła się akcja "Ambulans dla dzieci z Kasisi" zorganizowana przez Fundację Kasisi.

Fudacja Kasisi została założona 11 kwietnia 2013 roku przez Szymona Hołownię, aby pomagać w prowadzeniu domu dla 250 osieroconych i chorych dzieci w Kasisi w Zambii.

Dzięki hojności i wielkiemu sercu kilku tysięcy osób, które spontanicznie przyłączyły się do akcji trwającej od 3 sierpnia na profilu https://www.facebook.com/fundacjakasisi w dwa miesiące uzbierano 115 000 PLN, na zakup ambulansu na rzecz ośrodka dla dzieci, prowadzonego przez polskie siostry zakonne pracujące w Kasisi w Zambii.  
Fundacja Kasisi 100% MAMY AMBULANS
Już w latach dwudziestych XX wieku w Kasisi swój dom siostry dominikanki. Gdy przeniosły się do stolicy kraju - Lusaki, misję w Kasisi przejęły Siostry Służebniczki Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej ze Starej Wsi, które dziś prowadzą tu ośrodek dla ponad 250 dzieci.

Początki były nie łatwe.  Siostry mieszkały w jednym pokoju, razem z kilkorgiem osieroconych dzieci, którymi się zaopiekowały. Podopieczni spali w kartonowych pudełkach. Nie było dla nich warunków mieszkalnych, ale było wielkie serce sióstr i gotowość, by walczyć o ich życie - czytamy na stronie Fundacji Kasisi.

W roku 1989 w Kasisi było prawie czterdzieścioro dzieci i był to jeden z dwóch sierocińców w Zambii, obok dużo mniejszego w Kitwe na północy Zambii. Wraz a AIDS pojawił się problem dzieci ulicy. Bezdomnych sierot przybywało.

W tej chwili potrzeby są ogromne, sierocińców jest bardzo dużo a wśród nich największe jest Kasisi. Wciąż pojawiają się osoby zmuszone zostawić dzieci pod opieką sióstr.

Z sierocińcem często kontaktują się szpitale, hospicja, w których rodzice umierają na oczach swych pociech. O pomoc do sióstr zwraca się często również policja i opieka społeczna z prośbą o opiekę dla dzieci porzuconych, zaniedbanych i maltretowanych w patologicznych rodzinach.

Kasisi działa wyłącznie dzięki ofiarności ludzi dobrej woli. Nie ma żadnego wsparcia ze strony państwa zambijskiego.

"To dla nas jest cud. Zawsze wierzyłam w cuda a teraz jeszcze bardziej wierzę. Jestem pewna, że ten ambulans pomoże uratować życie wielu dzieciom" - mówi siostra Mariola z Kasisi.

Fundacja Kasisi Kasisi okiem s. Marioli - vlog 3 "100% Mamy ambulans"

Odwiedź stronę Fundacji: http://www.fundacjakasisi.pl/

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10