Ekumenicznie o prześladowaniach

Chrześcijanie są prześladowani w 111 krajach świata. W 95 krajach władze państwowe ograniczają ich wolność religijną, a w 77 krajach cierpią oni z powodu konfliktów społecznych, mobbingu grupowego bądź indywidualnego. Najniebezpieczniejsze regiony to Afryka środkowo-wschodnia i północna, a także azjatycki region Pacyfiku.

Abp Ludwig Schick wezwał polityków do większego zaangażowania na rzecz prześladowanych chrześcijan. Na antenie kolońskiego radia diecezjalnego Domradio przewodniczący komisji niemieckiego episkopatu ds. kontaktów z zagranicą skomentował „Ekumeniczny raport o wolności religijnej chrześcijan w świecie”.

Abp Schick powiedział, że zaangażowanie na rzecz prześladowanych chrześcijan powinno się podejmować w ścisłej ekumenicznej współpracy różnych wyznań. Tylko wtedy chrześcijanie są wiarygodni i mają większe szanse osiągnięcia swoich celów. Dlatego pierwszy krok, jakim jest uświadamianie społeczeństwa o istniejących prześladowaniach, zrobiony został wspólnie przez niemieckich katolików i protestantów. Metropolita Bambergu zaznaczył jednak, że pomoc musi być też konkretna, finansowa, szczególnie tam, gdzie zostały zburzone kościoły, szpitale czy szkoły. Taką pomoc oferują kościelne dzieła Misereor i Missio.

„Musimy też wciąż na nowo wpływać na polityków i przypominać im, aby mimo ważnych finansowych problemów naciskali na poszczególne kraje i żądali wolności w ogóle i wolności religijnej. Jeśli tego typu naciski polityczne nie skutkują, kraje demokratyczne powinny nakładać sankcje gospodarcze i finansowe” – powiedział abp Schick.

Raport przygotowany wspólnie przez niemiecki episkopat oraz Radę Kościoła Ewangelickiego w Niemczech pokazuje, że chrześcijanie są prześladowani w 111 krajach świata. W 95 krajach władze państwowe ograniczają ich wolność religijną, a w 77 krajach cierpią oni z powodu konfliktów społecznych, mobbingu grupowego bądź indywidualnego. Najniebezpieczniejsze regiony to Afryka środkowo-wschodnia i północna, a także azjatycki region Pacyfiku.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8