Chciwość kosztuje życie dzieci

„Każdego dnia 19 tys. dzieci poniżej piątego roku życia umiera z przyczyn, którym dałoby się zapobiec. Jedyne, co powstrzymuje nas od przyjęcia globalnego zobowiązania do zapewnienia powszechnego dostępu do podstawowych leków i technologii, jest nieokiełznana chciwość”.

„Każdego dnia 19 tys. dzieci poniżej piątego roku życia umiera z przyczyn, którym dałoby się zapobiec. Jeszcze bardziej tragiczną czyni tę sytuację fakt, że społeczność międzynarodowa ma środki finansowe i techniczne, by uratować miliony ludzkich istnień. Jedyne, co powstrzymuje nas od przyjęcia globalnego zobowiązania do zapewnienia powszechnego dostępu do podstawowych leków i technologii, jest nieokiełznana chciwość”. Takich słów użył stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy Organizacji Narodów Zjednoczonych na czwartej sesji grupy roboczej Zgromadzenia Ogólnego ONZ w sprawie zrównoważonego rozwoju. Tym razem spotkanie dotyczyło kwestii ochrony zdrowia i problemów demograficznych.

Abp Francis Chullikatt zaapelował, by „przełamać egoistyczną logikę zysku, a zastąpić ją logiką opieki, bezinteresowności i solidarności z potrzebującymi”. Watykański dyplomata potępił politykę Narodów Zjednoczonych, która według niego skupia się raczej na redukcji liczby ludzi będących w potrzebie, niż na zapewnianiu im realnej pomocy i opieki. Zaapelował, by działań ONZ nie ograniczać jedynie do tzw. zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego, „gdzie pod maską ochrony zdrowia skrywa się celowe i systematyczne niszczenie rodzącego się życia”.

Jako konsekwencję takiej postawy stały przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy ONZ wskazał przede wszystkim starzenie się niektórych społeczeństw. „Stolica Apostolska uważa, że ​​zamiast zwiększać nasze zaangażowanie finansowe w zapobieganie przyjęcia daru życia, powinniśmy skierować wysiłki na jego ochronę i ratowanie milionów ludzi, którzy każdego roku umierają z możliwych do uniknięcia przyczyn. W ten sposób możemy nie tylko osiągnąć polityczne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, ale także, co ważniejsze: uratować życie” – podkreślił abp Chullikat.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10