Religie przeciw homomałżeństwom

Zwierzchnicy różnych religii skierowali specjalny list do premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona, w którym proszą go o porzucenie planów przyznania parom homoseksualnym prawa do zawierania małżeństw.

Wspólny protest podpisali wyznawcy chrześcijaństwa, judaizmu, islamu, hinduizmu i buddyzmu. Wśród przedstawicieli różnych chrześcijańskich Kościołów i wspólnot znaleźli się również hierarchowie katoliccy, w tym arcybiskupi Peter Smith z Southwark, Bernard Longley z Birmingham i George Stack z Cardiff.

„Jesteśmy rozczarowani, że rząd nie podjął debaty z różnymi wspólnotami religijnymi w Wielkiej Brytanii. Błędnie założono, że sprzeciw wobec redefinicji małżeństwa ogranicza się do niewielkiej liczby chrześcijan” – podkreśliło 53 sygnatariuszy apelu.

Według nich wprowadzenie prawa umożliwiającego osobom tej samej płci zawieranie małżeństw oznacza dewaluację tego pojęcia. „Te propozycje podważają naturę i miejsce rodziny w naszym społeczeństwie. Prosimy o powstrzymanie się przed podjęciem tego destrukcyjnego kroku” – czytamy w międzyreligijnym apelu do brytyjskiego premiera.

Projekt takiej ustawy ma trafić pod obrady Izby Lordów w tym tygodniu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11