Posłowie Palikota o cudach Jezusa

Trzech posłów Ruchu Palikota i SLD wystosowało do Ministra Edukacji Narodowej interpelację w sprawie… cudów Jezusa.

Adam Kępiński, Roman Kotliński (były ksiądz) i Piotr Chmielowski martwią się m.in. tym, że uczniowie słyszą w szkole o cudownym rozmnożeniu chleba i ryb. Dlaczego? Bo, po pierwsze, „wskazuje to młodzieży inny sposób zaspokojenia swoich potrzeb niż odpowiedzialna praca i uczciwy zarobek”.  Po drugie, „może zmniejszać czujność na wstępowanie bądź uczestnictwo w przedsięwzięciach nawiedzonych ludzi bądź sekt” i po trzecie: „w świetle interpretacji stołecznej skarbówki tego typu zaspokojenie swoich potrzeb (…) jest nieopodatkowanym przychodem, a przyjęcie takiego cudownego daru nie stanowi właściwego wzorca w aspekcie obowiązków podatkowych obywateli”.

Niepokój wzbudził tez opis Jezusa, chodzącego po wodzie. „Czy znane są ministerstwu przypadki utonięć bądź spowodowania zagrożeń życia i zdrowia przez dzieci i młodzież z powodu podjęcia prób naśladownictwa Jezusa?” - pytali politycy.

Kolejny cud - przemiana wody w wino podczas wesela w Kanie Galilejskiej. Według lewicowych posłów, takie nauczanie może stać w sprzeczności z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Ministerstwo Edukacji Narodowej - zgodnie z prawem - odpowiedziało na interpelację. Nie podzieliło obaw posłów.

Od redakcji: Za cały komentarz postępowania wspomnianych posłów wystarczy jedno słowo: żenada.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9