Do końca maja potrwa zbiórka okularów organizowana przez Fundację Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio". Okulary zostaną wysłane dla potrzebujących z krajów misyjnych.
Inicjatywa "Czary mary - okulary" jest odpowiedzią na prośby polskich misjonarek i misjonarzy.
- To mogą być okulary używane lub nowe. Chcemy je wysłać w pierwszej kolejności na Jamajkę, skąd z prośbą o taka pomoc zwróciły się do nas pracujące tam siostry sercanki. Koszt okularów tam to ok. 150 dolarów. To kwota nieosiągalna dla ubogiej ludności. Latem na Jamajkę przylecą amerykańcy lekarze. Oni dobiorą odpowiednie okulary dla potrzebujących, z tych, które wyślemy - mówi dla gosc.pl Justyna Janiec-Palczewska z Fundacji Redemptoris Missio.
Fundacja planuje przesłać okulary również do innych krajów misyjnych. Ile ich będzie? Wszystko zależy od odpowiedzi na apel. Przynieś lub prześlij zbędną parę na adres:
Redemptoris Missio
ul. Grunwaldzka 86
60-311 Poznań
Dołącz do akcji na Facebooku: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=211834322292894&set=a.167315580078102.43473.167053496770977&type=1&theater
Fundacja Redemptoris Missio powstała w 1992 roku w Poznaniu z inicjatywy środowiska naukowego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Celem powołania Fundacji jest stworzenie profesjonalnego zaplecza dla polskich misjonarzy prowadzących działalność medyczną wśród chorych w najuboższych krajach świata.
Współtwórcami Fundacji byli: prof. Zbigniew Pawłowski, ówczesny kierownik Kliniki Chorób Pasożytniczych i Tropikalnych Akademii Medycznej w Poznaniu, ks. dr Ambroży Andrzejak – misjolog, oraz ówczesny student medycyny Norbert Rehlis
Od 1997 roku zrzeszona jest w Medicus Mundi International – międzynarodowej sieci organizacji humanitarnych współpracujących ze sobą w dziedzinie opieki zdrowotnej na świecie, która z kolei jest w oficjalnych stosunkach ze Światową Organizacją Zdrowia.
Swoją działalnością objęła przez lata istnienia kilkadziesiąt misyjnych szpitali, przychodni i punktów medycznych w Tanzanii, Kamerunie, Zambii, Ugandzie, Kenii, Czadzie, Indiach, Gwatemali, Boliwii, na Jamajce, Papua Nowej Gwinei, Białorusi i w Kazachstanie.
Aby leczyć najuboższych organizowane są wyjazdów lekarzy, pielęgniarek i studentów medycyny do szpitali i przychodni w krajach misyjnych. Fundacja wspomaga ich również wysyłką lekarstw, środków opatrunkowych i sprzętu medycznego. Celem Fundacji jest także profesjonalne przygotowanie wyjeżdżających do pracy w tropiku. Wraz Katedrą i Kliniką Chorób Tropikalnych i Pasożytniczych organizowane są szkolenia i konferencje dotyczące problemów zdrowotnych w krajach misyjnych. Fundacja zajmuje się także propagowaniem działalności humanitarnej i charytatywnej wśród młodzieży szkolnej i akademickiej.
Strona Fundacji: http://www.medicus.amp.edu.pl/index.php/home.html
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Nie było ono związane z zastąpieniem wcześniejszych świąt pogańskich, jak często się powtarza.
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Świąteczne oświetlenie, muzyka i choinka zostały po raz kolejny odwołane przez wojnę.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.