Każdy czas jest dobry, by proponować dialog

„Każdy czas jest dobry na to, by proponować dialog. W okresie przejściowym, jaki przeżywają obecnie Chiny, nie można jednak oczekiwać natychmiastowych odpowiedzi”.

W ten sposób kard. John Tong z Hongkongu skomentował brak reakcji pekińskich władz na watykańską propozycję utworzenia stałej komisji Stolicy Apostolskiej i Chińskiej Republiki Ludowej. Przed miesiącem oficjalnie przedstawił ją szef kongregacji misyjnej kard. Fernando Filoni.

Purpurat z Hongkongu wyraził nadzieję, że dialog między Pekinem a Watykanem powoli będzie się odradzał. Wskazał, że w dalszej perspektywie może to przynieść złagodzenie ograniczeń i presji, jakim obecnie poddawany jest Kościół w Kraju Środka. „Jeśli się to zmieni, będziemy szczęśliwi. Jednak tak naprawdę żadne zewnętrzne ograniczenia, choćby bardzo ciężkie, nie mogą nam odebrać daru wiary, jeśli naprawdę go posiadamy” – podkreśla kard. Tong.

I właśnie troskę o ten dar chiński hierarcha uważa za najważniejsze zadanie w Roku Wiary, który w Hongkongu rozpocznie się dopiero 16 grudnia, po zakończeniu trwającego tam Roku Ludzi Świeckich. „Kościół się rozwija także w swych charytatywnych i edukacyjnych strukturach, mamy coraz więcej wolontariuszy uczących katechizmu, a w ubiegłym roku chrzest przyjęło 3,5 tys. dorosłych. Jednak problemem jest znikoma liczba nowych powołań oraz materializm i obojętność, które uderzają w życie religijne” – podkreśla kard. John Tong z Hongkongu. Zaapelował, by najbliższe miesiące były czasem pogłębionej modlitwy i przylgnięcia do Chrystusa.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CHINY, KOŚCIÓŁ

 • katolik
  02.12.2012 10:06
  O Wierze się nie dyskutuje. Albo się Wiarę przyjmuje, albo odrzuca. Bez dyskusji. Tak jak nakazał nasz Pan Jezus Chrystus: I rzekł do nich: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony”. Mk 16. 15-16
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8