Śpiący kamiennym snem

O współczesnych zniewoleniach, jodze czy homeopatii rozmawiali uczestnicy sympozjum "Magia - cała prawda".

Odbyło się ono w sobotę, 27 października w kościele św. Michała Archanioła w Sopocie. Organizatorem sympozjum było duszpasterstwo osób i rodzin zagrożonych działalnością sekt i okultyzmu.

- Ludzie nie wierzą w diabła, bo nie prowadzą życia duchowego. Im większy mistyk, tym większe walki prowadził z szatanem - powiedział KAI teolog i demonolog ks. Aleksander Posacki. Wyjaśnił, że "mistyk jest wrażliwy na Boga, na własne sumienie, na dobro i zło w przeciwieństwie do przeciętnego zjadacza chleba, który siedzi z pilotem przed telewizorem i z piwem w ręku, i łaskawie nie wierzy w szatana. A co za tym idzie - nie wierzy w Boga, bo ma go gdzieś w dalekim planie" – mówił duchowny.

Zdaniem ks. Posackiego "jeżeli ktoś nie rozumie, że toczy się walka duchowa w świecie to jego życie duchowe jest martwe, on śpi kamiennym snem. A powinien czuwać, walczyć, przygotowywać się do przejścia na drugą stronę oraz czynić dobro przeciwko złu".

- Powinniśmy zacząć od wiary, miłości i modlitwy. Kiedy rozwijamy wrażliwość duchową, to zaczynamy zauważać różne miny na drodze - wyjaśnia teolog. - Zło jest zawsze aktywne. Szatan wszystko małpuje, imituje chrzest czy wspólnotę. Ale tym się różni od Boga, że Bóg człowieka na siłę nie zawłaszcza, a szatan chce nawet opętać człowieka. Tym bardziej ta nasza czujność jest uzasadniona - dodaje ks. Posacki. Jednocześnie ostrzega, że czujność nie może przerodzić się w obsesję, lęk, demonomanię.

Duchowny przypomniał wydane przed dwoma laty przez abp. Sławoja Leszka Głódzia stanowisko Kościoła wobec obchodów „święta Halloween” i jego kontekst satanistyczny, okultystyczny oraz ideologiczny.

- Jeżeli nasza wiara karłowacieje staje się coraz bardziej zabobonna, czysto uczuciowo - emocjonalno-folklorystyczna to jesteśmy narażeni na wiele fałszywych dróg - zaznacza Andrzej Wronka, publicysta, prezes Stworzyszenia "Effatha". I dodaje, że "trzeba bardzo dbać o czystość wiary i o świadomość wiary” a chronić się przed tym, co ma pozór dobra.

Sympozja są organizowane cyklicznie przez duszpasterstwo osób i rodzin zagrożonych działalnością sekt i okultyzmu. Za miesiąc, 23-25 listopada odbędzie się w Gdańsku VII edycja ogólnopolskiej konferencji naukowej "Zagrożenia rozwoju osobowości młodego człowieka na początku XXI wieku".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9