Przedstawiciele europejskich Kościołów spotkali się w Nikozji z władzami Cypru, które w tym półroczu przewodzą Unii Europejskiej.
Kościół katolicki reprezentował ks. Piotr Mazurkiewicz, sekretarz generalny COMECE. Poruszono szereg kwestii. Korzystając z obecności na Cyprze, upomniano się o prawa chrześcijan na całej wyspie, również na terytoriach okupowanych przez Turcję. Zaapelowano też do Unii o skuteczne monitorowanie wolności religijnej poza jej granicami. Podkreślono, że Bruksela nie może posługiwać się w tym względzie podwójnymi standardami: jednymi dla siebie, innymi dla pozostałych części świata.
Nawiązując do kryzysu gospodarczego przypomniano, że jego kosztami nie mogą być obarczeni wyłącznie najbiedniejsi i klasa średnia. Ponowiono też sprzeciw wobec finansowania przez UE badań nad komórkami macierzystymi pochodzącymi z ludzkich embrionów. Przedstawiciele europejskich Kościołów poprosili również cypryjskie władze, aby doprowadziły za swej prezydencji do otwartej dyskusji na temat uchodźców szukających schronienia na Starym Kontynencie.
Aby - jak wyjaśnił papież - “w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
26 stycznia XXV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
Prezydent kraju Claudia Sheinbaum ogłosiła 20 stycznia program „Meksyk Cię obejmuje".
Papież mianował prefekta Dykasterii ds. Dialogu Międzyreligijnego.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.