Wrocław: 21 października III Marsz Mężczyzn

Marsz Mężczyzn, którzy pragną publicznie dać świadectwo swej wiary, przejdzie w niedzielę 21 października ulicami Wrocławia.

Będzie to już trzecia edycja marszu. „Kiedyś mocarze ciała odgrywali decydujące role w życiu społecznym, dziś Polska i świat potrzebują mocarzy ducha” – wyjaśniają organizatorzy inicjatywy, w którą zaangażowali się mężczyźni z wielu wrocławskich wspólnot katolickich.

Marsz zostanie poprzedzony o godz. 14.30 Mszą św. w kościele św. Wojciecha na placu Dominikańskim. Po Eucharystii mężczyźni przejdą ulicami Wrocławia z tegorocznym przesłaniem Marszu.

"Mocni wiarą mężczyźni i ci, którzy mocnymi chcą się stać, pójdą w tym marszu ramię w ramię. Razem stworzą grupę, do której dołączą następni mężczyźni. Kiedyś mocarze ciała odgrywali decydujące role w życiu społecznym. Dziś Polska i świat potrzebują mocarzy ducha" - zapowiadają organizatorzy.

Taka postawa – czytamy na stronie Marszu - nie jest do osiągnięcia bez wiary: "Nie chodzi tu o łatwowierność czy bezprzedmiotową psychologiczną wiarę w sukces. Mowa jest o wierze w Tego, Który odniósł największe zwycięstwo w historii - w Jezusa Chrystusa. Z tego faktu wynika możliwość udziału w tym zwycięstwie dla każdego, kto zechce".

Mężczyźni „ponownie stworzą maszerującą wspólnotę, która na pierwszym miejscu w swoim życiu stawia żywego Boga” – „pewni, że z tego faktu wynikają we właściwej kolejności następne priorytety, takie jak właściwy sposób życia czy odpowiedzialna troska o rodzinę i Ojczyznę”.

Ideą projektu Marszu Mężczyzn jest uaktywnienie mężczyzn w Kościele, podkreślenie ich roli i odpowiedzialności wobec ważnych zagadnień współczesności.

Projekt pierwszego Marszu Mężczyzn, zorganizowanego w 2010 r. w obronie życia, powstał jako odpowiedź na wezwanie papieża Benedykta XVI do wspólnej modlitwy w intencji obrony życia. Zrodził się z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Duszpasterstwa Akademickiego „Wawrzyny”, wspólnoty „Droga Eliasza” oraz wspólnoty „Agalliasis” przy poparciu innych wspólnot „Przymierza”. Do inicjatorów Marszu dołączają się mężczyźni z innych wspólnot Wrocławia, którzy pragną publicznie dać świadectwo swej wiary, opowiedzieć się za dobrem, prawdą i uczciwością w każdej dziedzinie życia.

Więcej informacji na stronie www.marszmezczyzn.pl

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8