Wrocław: 21 października III Marsz Mężczyzn

Marsz Mężczyzn, którzy pragną publicznie dać świadectwo swej wiary, przejdzie w niedzielę 21 października ulicami Wrocławia.

Będzie to już trzecia edycja marszu. „Kiedyś mocarze ciała odgrywali decydujące role w życiu społecznym, dziś Polska i świat potrzebują mocarzy ducha” – wyjaśniają organizatorzy inicjatywy, w którą zaangażowali się mężczyźni z wielu wrocławskich wspólnot katolickich.

Marsz zostanie poprzedzony o godz. 14.30 Mszą św. w kościele św. Wojciecha na placu Dominikańskim. Po Eucharystii mężczyźni przejdą ulicami Wrocławia z tegorocznym przesłaniem Marszu.

"Mocni wiarą mężczyźni i ci, którzy mocnymi chcą się stać, pójdą w tym marszu ramię w ramię. Razem stworzą grupę, do której dołączą następni mężczyźni. Kiedyś mocarze ciała odgrywali decydujące role w życiu społecznym. Dziś Polska i świat potrzebują mocarzy ducha" - zapowiadają organizatorzy.

Taka postawa – czytamy na stronie Marszu - nie jest do osiągnięcia bez wiary: "Nie chodzi tu o łatwowierność czy bezprzedmiotową psychologiczną wiarę w sukces. Mowa jest o wierze w Tego, Który odniósł największe zwycięstwo w historii - w Jezusa Chrystusa. Z tego faktu wynika możliwość udziału w tym zwycięstwie dla każdego, kto zechce".

Mężczyźni „ponownie stworzą maszerującą wspólnotę, która na pierwszym miejscu w swoim życiu stawia żywego Boga” – „pewni, że z tego faktu wynikają we właściwej kolejności następne priorytety, takie jak właściwy sposób życia czy odpowiedzialna troska o rodzinę i Ojczyznę”.

Ideą projektu Marszu Mężczyzn jest uaktywnienie mężczyzn w Kościele, podkreślenie ich roli i odpowiedzialności wobec ważnych zagadnień współczesności.

Projekt pierwszego Marszu Mężczyzn, zorganizowanego w 2010 r. w obronie życia, powstał jako odpowiedź na wezwanie papieża Benedykta XVI do wspólnej modlitwy w intencji obrony życia. Zrodził się z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Duszpasterstwa Akademickiego „Wawrzyny”, wspólnoty „Droga Eliasza” oraz wspólnoty „Agalliasis” przy poparciu innych wspólnot „Przymierza”. Do inicjatorów Marszu dołączają się mężczyźni z innych wspólnot Wrocławia, którzy pragną publicznie dać świadectwo swej wiary, opowiedzieć się za dobrem, prawdą i uczciwością w każdej dziedzinie życia.

Więcej informacji na stronie www.marszmezczyzn.pl

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10