Piękno miłości wspieranej wiarą

Coraz bardziej odczuwa się potrzebę duchowości małżeńskiej i dialogu między małżonkami. Kard. Tarcisio Bertone przypomina o tym w przesłaniu, które skierował w imieniu Papieża do uczestników rozpoczętego w stolicy Brazylii XI Międzynarodowego Spotkania Ekip Notre Dame

Jak zwraca uwagę, ruch ten, zapoczątkowany w 1939 r. w Paryżu przez sługę Bożego ks. Henri Caffarela (zm. 1996), bynajmniej nie stracił na znaczeniu. Przeciwnie, jest tym bardziej aktualny wobec problemów, jakie przeżywają małżeństwo i rodzina w klimacie wzrastającej sekularyzacji.

Dziś ruch Ekip Notre Dame obecny jest w kilkudziesięciu krajach, w tym również w Polsce. Składa się z grup po kilka małżeństw, które spotykają się co miesiąc z kapłanem doradcą duchowym celem formacji i wymiany doświadczeń. W zjeździe ruchu w Brasilii, odbywającym się pod hasłem „Odważyć się na Ewangelię”, bierze udział blisko 8 tys. osób.

„Małżeństwa z Ekip Notre Dame głoszą nie tylko słowem, ale przede wszystkim życiem podstawowe prawdy o ludzkiej miłości i jej najgłębszym znaczeniu” – podkreśla watykański sekretarz stanu. Przypomina, że ruch zachęca swych członków, by stale czerpali ze źródeł łaski sakramentu małżeństwa i niedzielnej Eucharystii. Ponadto proponuje małżonkom pewną „metodę” pomagającą w ich życiu duchowym. Ważne miejsce ma tu zobowiązanie, by usiąść i prowadzić szczery dialog o życiowych problemach i sytuacjach.

„W naszym świecie, tak naznaczonym indywidualizmem, aktywizmem, pośpiechem i roztargnieniem, stały szczery dialog małżonków jest istotny, by uniknąć rodzenia się, narastania i osadzania nieporozumień – zauważa kard. Bertone. – Niestety często prowadzą one do nieuleczalnego rozbicia. Pielęgnujcie zatem ten cenny zwyczaj siadania obok siebie, by rozmawiać i słuchać siebie nawzajem, by się stale rozumieć wobec pojawiających się trudności. Ojciec Święty Benedykt XVI zachęca małżonków chrześcijańskich, by byli «uśmiechniętym obliczem Kościoła», przekonującymi zwiastunami piękna miłości wspieranej wiarą” – pisze purpurat.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5