Kukiz i Grysiak na 25. Franciszkańskich Spotkaniach Młodych

W Kalwarii Pacławskiej trwają ostatnie przygotowania do rozpoczynającego się jutro jubileuszowego 25. Franciszkańskiego Spotkania Młodych. Organizatorzy spodziewają się około tysiąca uczestników. Tegoroczny FSM, którego hasło brzmi „Projekt Mesjasz – Ocaleni”, potrwa do soboty 28 lipca.

Trwa porządkowanie pola namiotowego, placu kościelnego i terenów wokół sanktuarium. Pojawiają się kolejne elementy „kina pod chmurką” i sceny. Przygotowywane są także ostatnie części dekoracji.

Spotkanie rozpocznie się w niedzielę 22 lipca Mszą św. o godz. 18.00 w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej. Będzie jej przewodniczył przybyły z Rzymu o. Ryszard Wróbel OFMConv. Tego wieczoru z „koncertem na dobry początek” wystąpi Tomasz Kamiński z zespołem.

W kolejnych dniach z młodymi spotkają się: wokalista Paweł Kukiz, doradca rodzinny Jacek Pulikowski, dziennikarka i autorka książki „Wybieram życie” Brygida Grysiak, aktorzy: Anna Seniuk i Edward Linde Lubaszenko, kompozytor muzyki filmowej Michał Lorenc, muzyk Darek Malejonek, producent filmowy Dominik Tarczyński, były marszałek Sejmu RP Marek Jurek, kapelan więzienny ks. Tomasz „Dziki” Źwiernik i duszpasterz akademicki o. Adam Szustak OP.

Na koncertowej scenie oprócz Tomka Kamińskiego zagrają: Darek Maleo Malejonek z Przyjaciółmi, Full Power Spirit, Siewcy Lednicy, Propaganda Dei, Fioretti, La Pallotina. Wystąpi również kabaret mimów ze Szczebrzeszyna „Świerszczychrząszcz”.

Słowo Boże do zgromadzonej młodzieży skierują m.in. przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik i prowincjał franciszkanów z Krakowa o. Jarosław Zachariasz. W programie zaplanowano także Mszę św. w obrządku greckokatolickim, której będzie przewodniczył władyka Benedykt ze Lwowa.
Na uczestników czekają codzienne Msze św., spowiedź, kierownictwo duchowe, rozmowy w grupach i całodobową adorację Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Do uczestnictwa w spotkaniu nie są potrzebne wcześniejsze zgłoszenia. Uczestnicy zamieszkają we własnych namiotach na strzeżonym polu biwakowym. W pobliżu znajdują się toalety, umywalnie i prysznice. Koszt udziału w FSM wynosi 50 zł. Wyżywienie we własnym zakresie. Jedzenie można kupić także w Domu Pielgrzyma oraz w lokalnych punktach gastronomicznych i sklepach spożywczych. Wrzątek wydawany jest codziennie gratis. W czasie spotkania obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu.

„Stwórzmy przestrzeń radości i przyjaźni, w której każdy z nas będzie mógł doświadczyć prawdziwego spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem!” – zachęca dyrektor FSM-u o. Piotr Reizner OFMConv.
Franciszkańskie Spotkania Młodych odbywają się od 1988 r. w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla, w swojej tematyce nawiązując do bieżącego hasła roku liturgicznego i sytuacji duszpasterskiej.

Inicjatorem był o. Ryszard Wróbel, który przez 18 lat pełnił funkcję dyrektora Spotkania. W 2005 r. zastąpił go o. Piotr Reizner.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11