Papież: Krzyż i Babel

Na znaczenie uniżenia miłości jako drogi do poznania Boga wskazał Benedykt XVI podczas dzisiejszej (27 czerwca) audiencji ogólnej. Swą katechezę papież poświęcił „hymnowi chrystologicznemu” z Listu św. Pawła do Filipian. W auli Pawła VI obecnych było około 9 tys. tys. wiernych.

Ojciec Święty zauważył, że w modlitwie, w relacji z Bogiem, otwieramy nasz umysł, serce i wolę na działanie Ducha Świętego. Natomiast ludzka logika często poszukuje samorealizacji we władzy, panowaniu, w potężnych środkach.

TŁUMACZENIE:

„Człowiek ciągle chce zbudować o własnych siłach wieżę Babel, żeby osiągnąć wysokości Boga, aby być jak Bóg, Wcielenie i krzyż przypominają nam, że pełna realizacja polega na podporządkowaniu naszej ludzkiej woli Ojca, w ogołoceniu samych siebie ze swojego egoizmu, aby napełnić się miłością, Bożym miłosierdziem i stać się w ten sposób naprawdę zdolnymi do miłowania innych.”

Benedykt XVI zachęcił, aby pamiętać, iż „wznoszenie się ku Bogu ma miejsce właśnie w uniżeniu pokornej służby, w uniżeniu miłości, która stanowi istotę Boga i dlatego jest autentycznie oczyszczającą siłą, uzdalniającą człowieka do poznawania i oglądania Boga”.

TŁUMACZENIE:

„Przyklęknięcie przed Najświętszym Sakramentem, czy klękanie do modlitwy wyrażają właśnie postawę adoracji wobec Boga, także poprzez postawę ciała. Dlatego ważne jest, aby wypełniać ten gest nie z nawyku i w pośpiechu, ale z głęboką świadomością. Kiedy klękamy przed Panem, wyznajemy naszą wiarę w Niego, uznajemy, że On jest jedynym Panem naszego życia”.

Na zakończenie papież zachęcił wiernych, by w swej naszej modlitwie kierowali swój wzrok na Krucyfiks, częściej zatrzymywali się na adoracji przed Eucharystią, aby „wejść w miłość Boga, który pokornie się uniżył, aby nas wnieść aż do Niego”.

Nawiedzenie grobów apostołów Piotra i Pawła niech będzie dla wszystkich okazją do umocnienia w wierze, nadziei i miłości - zachęcał Benedykt XVI pozdrawiając Polaków.

W dzisiejszej audiencji ogólnej uczestniczyli m.in.: abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, bp Jan Wątroba, pomocniczy biskup archidiecezji częstochowskiej, jak również wierni z Gniezna, czy z Gorzowa Śląskiego, oraz pielgrzymi z Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BENEDTKT XVI

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9