Ogień na ziemi

Nie ukrywajcie swojej wiary! Nie wstydźcie się Chrystusa, czego wyrazem jest wasza obecność tutaj i sposób, w jaki uczestniczycie w tej uroczystości. Kościół dla nowej ewangelizacji potrzebuje autentycznych świadków.

Jesteście Kościołem!

Zwracając się do wszystkich uczestników Święta Młodych biskup Rakoczy przypominał im, jak ważne miejsce młodzi ludzie zajmują we wspólnocie budowanego od 20 lat Kościoła diecezjalnego. – To przecież wy jesteście jego przyszłością i ogromnie się cieszę, że dzisiaj kolejny już raz spotykam się z wami, drodzy młodzi przyjaciele zrzeszeni w Forum Młodych. Z autentyczną radością patrzę na wasze twarze i na to wspaniałe zgromadzenie. Dziękuję za wasz młodzieńczy entuzjazm – mówił bp Rakoczy, dziękując też duszpasterzowi młodzieży ks. prał. Józefowi Oleszce i pomysłodawcom tego duszpasterskiego działania: ks. Mirosławowi Szewieczkowi i ks. Mateuszowi Dudkiewiczowi.

– Nie ukrywajcie swojej wiary! Nie wstydźcie się Chrystusa, czego wyrazem jest wasza obecność tutaj i sposób, w jaki uczestniczycie w tej uroczystości. Kościół dla nowej ewangelizacji potrzebuje autentycznych świadków: chłopców i dziewcząt, których życie zostało przemienione przez spotkanie z Chrystusem, ludzi zaangażowanych w budowanie królestwa Bożego na naszej ziemi. Żyjcie Eucharystią, dając świadectwo miłości do Boga – apelował bp Rakoczy do młodych zebranych przed sceną na skoczowskim Rynku.

Spotkanie w Skoczowie było dla młodzieży przypomnieniem najważniejszego wydarzenia w dziejach 20-lecia diecezji bielsko-żywieckiej: pielgrzymki bł. Jana Pawła II na Kaplicówkę. Tam też na zakończenie świętowania ruszyli w procesji, ze świecami w dłoniach i z modlitwą na ustach. Gwiazda wieczoru: Jezus Od pierwszych taktów wielkiego koncertu wiadomo było, że piękny śpiew i muzyka to nie wszystko. Ze sceny rozlegały się słowa świadectw i zaproszeń do bycia świadkami Ewangelii. Muzycy z zapowiadanego jako gwiazda wieczoru zespołu TGD – Trzecia Godzina Dnia – prostowali: – To nie my jesteśmy tu gwiazdą! Dzisiaj prawdziwą gwiazdą tego spotkania jest Jezus Chrystus! Jest tylko jedno ale... Allelujaaa!

Przez cały czas w pobliskim kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła trwała adoracja. Można było przystąpić do spowiedzi. A cały koncert – którego w wielu momentach młodzi słuchali tańcząc – też był wielką i radosną modlitwą. Zakończyło go przejście rozśpiewanej gromady na wzgórze Kaplicówka. Na czele pochodu z płonącymi pochodniami szli strażacy, a dwoje młodych ludzi niosło kopię ikony Matki Bożej – Salus Populi Romani – wizerunku znajdującego się w rzymskiej Bazylice Santa Maria Maggiore. – Ta ikona, ofiarowana młodzieży przez Ojca Świętego Jana Pawła II, peregrynuje po świecie wraz z krzyżem Światowych Dni Młodzieży. Teraz kopię tamtego wizerunku młodzież naszej diecezji otrzymuje na zakończenie Święta Młodych. Będzie ona uczestniczyć w spotkaniach modlitewnych młodzieży, a szczególnie w przygotowaniach do ŚDM w 2013 r. Od 16 października takie adoracje będą się odbywały w różnych świątyniach naszej diecezji – tłumaczy ks. Andrzej Wołpiuk. Za ikoną wędrował tłum młodych, którzy w skupieniu chronili płomyki świec, a potem na szczycie Kaplicówki długo śpiewali i modlili się podczas nabożeństwa uwielbienia.

Dobre świętowanie

Janina Żagan, burmistrz Skoczowa – Cieszę się, że młodzi zawitali właśnie do naszego miasta i że tyle dobrych słów można u nas usłyszeć, zobaczyć tyle radości i optymizmu. Mam nadzieję, że one wydadzą dobre owoce. Jesteśmy zawsze otwarci na dobre inicjatywy i bylibyśmy szczęśliwi, gdybyśmy uczestników Święta Młodych mogli gościć także w przyszłości.

Mateusz Pietrzak z Czechowic-Dziedzic, absolwent Akademii Liderów – Podczas zajęć nauczyłem się wiele, jak dziś być dobrym chrześcijaninem, często w świecie nieprzychylnym dla Boga. Na co dzień studiuję teologię, jestem dziennikarzem w lokalnej gazecie i animatorem w oazie, robię stronę internetową. Cieszę się, że mogę pomagać przy Święcie Młodych. To wspaniałe wydarzenie!

Paweł Macura z Ruchu Światło–Życie w Kaczycach – W czasie Święta Młodych mówiłem wszystkim zainteresowanym o Ruchu Światło-Życie. Zachęcałem do udziału w tym wspaniałym dziele, jakie zapoczątkował sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Jestem tu, bo chcę służyć – tego właśnie nauczyłem się w oazie. A tu, w Skoczowie, czuję się fantastycznie! Wspaniały duch i tyle znajomych twarzy! Szkoda, że tak nie jest codziennie.

«« | « | 1 | 2 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7